Heidy Tamme: naise rind pole mängukann

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Heidy Tamme
Heidy Tamme Foto: Peeter Langovits

Laulja ja pedagoog Heidy Tamme ütleb, et  naise rind on mõeldud eelkõige naise kõige tähtsama ülesande täitmiseks – lapse toitmiseks.

«Vanasti nimetati neid, kes käisid palja alumise otsaga ja peal ainult mantel, liputajateks. Kui nüüd naine oma rindu näitab, siis ma ütleks, et ta on samamoodi liputaja. Seda enam, et naise rind on väga õrnakene – ta ei tohi päikesekiirgust saada. Ta pole ju mõeldud mitte meie mängukanniks, vaid eelkõige naise kõige tähtsama ülesande täitmiseks – lapse toitmiseks,» ütles Heidy Tamme Õhtulehele.

«Mida me räägime võrdsusest, kui mehe ja naise ajuehituski on erinevad? Loodus on ise kõik paika pannud.»

«Ma ei tahaks keelata – see on iga inimese oma valik,» rõhutab ta. «Kõigevägevam – ma nimetan teda Režissööriks – andis meile kõik ilusa, et me oskaksime sellega ringi käia. Kui keegi seda üle kasutab ja sellega mängida tahab, tehku seda oma siseringis ja kodus.»

Eelmisel esmaspäeval alustas Tartust Lääne-Virumaale Karepale teekonda palja ülakehaga naiskunstnik Fideelia-Signe Roots. Kunstnik on aastaid tundnud ängi selle üle, et naise paljasse ülakehasse suhtutakse kuidagi suuremate eelarvamustega kui mehe paljasse ülakehasse, vahendab Reporter.ee.

«Eesmärk on vaadata, kuidas inimesed reageerivad, kui naine on avalikus ruumis paljastatud ülakehaga. Me teame ju kõik, et mehed teevad seda pidevalt. Kui on kuum ilm või niisama higine ja vastik särk, siis visatakse see seljast ära. Samuti käiakse ujumas palja ülakehaga. Aga kui naine seda teeb, siis kõik vaatavad imelikult,» seletas Fideelia.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles