Tsitaat:

reede 25. mai 2012
Vähese ja vahelduva pilvisusega kuiv ilm. Tuul on muutliku suunaga 2-7 m/s. Õhutemperatuur on 14..20°C.

Tänane ilm:

19...-

arhiiv
«    »  «    »
ETKN RLP
Sisesta pildikood

Palun sisestage turvakood:

nimepäev
25. MAI
Urban, Urbo, Urves, Urve
sünnipäev
25. MAI
Kalle Kurg, 70
luuletaja, prosaist, kirjanduskriitik ja tõlkija
Malle Pärn, 67
näitleja
Eha Komissarov, 65
kunstiteadlane
Eduard Toman, 52
näitleja ja lavastaja
Eha Rünne, 49
kergejõustiklane
Tauno Kangro, 46
skulptor
Erki Pütsep, 36
jalgrattur
REKLAAM
REKLAAM
Birgit Õigemeel saates Laulupealinn
1/1

Birgit Õigemeel saates Laulupealinn

foto: TV3

foto
http://f2.pmo.ee/f/2011/09/29/772672t9hd767.jpg
http://f2.pmo.ee/f/2011/09/29/772672t11h2c6d.jpg
Birgit Õigemeel saates Laulupealinn
TV3

Birgit Õigemeel avaldas oma trumbi «Laulupealinna» saates

02.10.2011 17:52

Birgit Õigemeel kaitseb Kohila au spetsiaalselt «Laulupealinna» saateks kokku pandud kooriga.

Ligi 40-liikmeline koor võtab esinemist nii suure innuga, et leiutas lavakostüümide jaoks ka ainulaadse rahvusliku mustriga kanga.

Birgit rääkis Elu24’ga enne esimest otsesaadet.


Birgit, räägi sellest mustrist, mis naiste vöödel ja meeste traksidel ilutseb?

Värvid on kollane, oranž, punan,e roheline ja must. Ma ei tea, mida need värvid täpselt tähendavad, aga ma tean, et meil seal vallavalitsuses otsustati, et võetakse Hageri kihelkonna rahvariide ja Kohila vapi värvid ja pannakse need kokku. Sellest tekkisidki Kohila värvid, millest naistele vööd ja meestele traksid said tehtud.

Äkki on meenutada mingi kelmikas seik proovidest.

Meie proovid on olnud alati kõik väga naljakad. Võib-olla koreograafia proov oli väga veider. Koor on alles kokku pandud, pole koos laulnud ja tantsinud. Nüüd pandi seda tegema ja see oli naljakas.

Ja näiteks see, et kõik õmblesid endale oma kleidid ise. Sellest tuli ka väga palju nalja, sest osad tegid liiga kitsad ja teised liiga laiad kleidid. Kõigil on erinevad.

Mis sul seljas on?

See vöö ja must pikk suur kleit.

Miks mitte kooriga sarnane?

Kuna mina ei oska õmmelda, siis ei jõudnud endale seda kleiti teha. Mõtlesin, et minul võiks seljas olla midagi suuremat ja võimsamat.. Otsisin kleidi koos meie saate stilistiga.

Mida pead täna oma trumbiks?

Ma arvan, et mul on väga vedanud, et saan laulda kooriga. Meie trump on see, et meid on laval väga palju. Suur osa Kohilast on laval.
 

Toimetas Elu24.ee
Jaga |

Allikas: http://www.elu24.ee/?id=584244

REKLAAM
SIDUSTEEMADE KATALOOGID
KOMMENTEERI

NB! Vaata kommenteerimise tingimusi!
REKLAAM
REKLAAM