Uku Suviste Getter Jaani Anu Saagim Kadri Adamson Elina Pähklimägi Ott Lepland Kerli Kõiv esines Alice imedemaal teemalisel moenäitusel Karmen Pedaru Rasmus Rändvee Mihkel Raud Jan Uuspõld  Tanel Padar Koit Toome Maarja Kivi
:

Šotimaalt leiti «Frankensteini» soomuumiad

Arheoloogid leidsid Šotimaalt kaks 3000 aasta vanust inimjäänust, mis olid kokku pandud kuue inimese luudest.

REKLAAM

Leid sai nimeks «Frankensteini» soomuumiad, kirjutab National Geographic.

Isotoop ja DNA uuring näitas, et mees- ja naissoost skeletid koosnesid mitme inimese skelettidest. Miks neid maha mattes nii tehtud oli, ei ole teada.

Inimjäänused leiti Šotimaa Lõuna-Uisti saarelt Cladh Hallanist 11. sajandist pärit majade alt.

Jäänused olid maetud looteasendis sadu aastaid pärast nende surma.

Teadlased arvavad, et inimjäänused pandi sohu säilitamiseks ning sadu aastatid hiljem võeti nad sealt välja ja ameti maha.

Manchesteri ülikooli teadlase Terry Browni sõnul räägivad need skeletid üsna palju.

«Naise skeletil ei sobinud lõualuu koljuga. Selle tõttu tegime DNA-testi,» selgitas Brown.

Brown võttis DNA näited naiseskeleti lõualuust, koljust, käelt ja jalalt. Uuring paljastas, et kõik need osad pärinesid erinevatelt inimestelt, kes ei olnud omavahel suguluses.

Naiseskeleti osad pärinesid samast ajaperioodist. Mehejäänuse isotoopuuring aga näitas, see skelett koosnes osadest, mis pärinesid inimestelt, kes surid paarisaja aastaste vahedega.

Teadlaste sõnul olid Cladh Hallani muumiad väga hästi säilinud.

Soos on kõrge happesus ning vähe hapnikku. Seal leidub baktereid, mis lõhustavad struktuure.

«Seal säilivad orgaanilised materjalid, kuid samas on happesus väga kõrge, lõhkudes kaltsiumil põhinevaid materjale,» selgitas Belfasti ülikooli teadlane Gill Plunkett.

Teada on, et enamikul soost leitud inimjäänustel on säilinud paremini pehmed koed ja nahk, mitte aga luud.

Uurijad ei ole leidnud vastust, miks kohalikud heitsid laibad esmalt sohu ning miks nad hiljem erinevatest osadest koosnenud jäänused maha matsid.

Browni sõnul võib tegemist olla pronksiaja inimeste praktilisusega.

«Võimalik, et nad kaotasid mingi kehaosad ära ning nende asemele võeti soost esimesed kätte juhtunud,» selgitas

Teise võimalusena pakkus ta välja, et tegemist on mingi sümboolse matmisega, milles on mitme erineva inimese jäänused.

REKLAAM
Põhjus:

Logi sisse:
Vaata kommenteerimise tingimusi | Näita e-maili avalikult:
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
Top kommid
Hardi Volmer: Nostalgia hind ei ole nii suur
+72
1371461283
Einar Kuusk uudistas Stonehenge'i ja lasi end turvadel kinni võtta
+42
1371458973
Austraallanna hakkas pärast autoõnnetust rääkima prantsuse aktsendiga
+36
1371488358
Paris Jackson: Ma vihkan Justin Bieberit!
+35
1371548533
Astroloogid parandasid horoskoopi - üks tähtkuju lisati juurde
+28
1371551102
Green Day kontserdi promooter: pärast möödunud nädalavahetust on selge, et tuleb suve suurim rockkontsert
+25
1371466720
Rinnasuurendus B-korvist DD-korvini ILMA ilukirurgiata!
+25
1371552169
Šokeerivad kaadrid: alasti Ameerika missid poseerisid vägivaldses PETA reklaamis
+23
1371471999
Uus staarike on sündimas - Luisa Värk esineb koos 4-aastase tütre Miinaga
+23
1371473740
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM
REKLAAM