P, 27.09.2020

Venelanna hoidis mehe laipa kolm aastat korteris

FOTO: SCANPIX

Vene naine hoidis oma abikaasa surnukeha kolm aastat korteris ja käskis oma lastel teda toita ja temaga rääkida, kuna lootis, et mees ärkab ellu, teatasid täna uurijad.

Surnud mees, kes tegutses nelipühilaste usulahu misjonärina, elas koos oma naise ja viie lapsega ühes Jaroslavli oblasti külas, enne kui 2009. aastal suri, vahendas AFP.

«14. augustist 2009 kuni 2. juulini 2012 lebas mehe laip korteris voodis,» teatasid kohalikud uurijad. Nad lisasid, et naine on vaimselt ebastabiilne, õpetas ise lapsi kodus ja keelas neil kellelegi isa surmast rääkida.

«Terve selle aja elas lesk korteris oma väikeste lastega, kellel ta palus iga päev minna tuppa, kus tema mehe surnukeha lebas, «rääkida» oma isaga ja «toita» teda puljongiga, mida ta valmistas,» ütlesid uurijad.

Naine ise tuppa ei läinud, kuna kartis, et nii ei tõuse mees enam surnuist.

«Lapsed, kes olid ema pärast mures ja said aru, et nende isa on surnud, ütlesid talle, et isa rääkis nendega ja sõi toidu ära,» seisis avalduses.

Laguneva laiba haisu vähendamiseks kasutasid lapsed õhuvärskendajaid.

Kui pere soovis tänavu mujale kolida, otsustasid kaks last, 14- ja üheksa-aastased tüdrukud, laibast vabaneda. Nad mässisid selle kilekottidesse ja viskasid võssa. Mehe pea ja parem käsi tulid aga laibast lahti, need viskasid lapsed prügikasti.

Võimud alustasidki juurdlust pärast kehaosade avastamist. Täna teatasid nad, et juurdlus on lõpetatud ja kellelegi süüdistust ei esitata. Uurijate sõnul ei kujuta ema endale ega teistele ohtu, samas kui lapsed läbisid psühholoogilise ülevaatuse ning on vaimselt terved.