Ilmus laulu- ja tantsupeo ametlik teataja “ÜhesHingamine”

Müügile jõuab laulu- ja tantsupeo ametlik teataja “ÜhesHingamine".

FOTO: Teataja „ÜhesHingamine” esikaas

Täna jõuab müügile laulu- ja tantsupeo ametlik teataja “ÜhesHingamine”, mis koondab kogu publikule vajaliku info suvise laulu- ja tantsupeo kohta.

 
Laulu- ja tantsupeo ainsast ametlikust väljaandest leiab pilli-, tantsu- ja laulupeo täieliku kava koos populaarsemate laulude sõnadega, ära on toodud kõigi osalevate kollektiivide nimekirjad, samuti Tallinna ühistranspordi skeem.

Ka leiab trükisest peotule teekonna “TuleTulemine” peatuspaikades toimuvate ürituste kava. Peale selle on teatajas palju meeleolukat lugemist.

“Näiteks laulupeo kunstiline juht Ants Soots räägib, et tänavuse laulupeo sõnum on põlvkondade sidusus. Tantsupeo kunstiline juht Ülo Luht aga kinnitab, et tema süda on täis rõõmu Eestimaa tublide tantsurühmade üle. Tuletooja Jaan Tätte kõneleb, kuidas ta kirjutas tantsupeo tarbeks laulu “Sulle tahan hüüda”. Laulupeo lavastaja Andrus Vaarik tunnistab, et muusika on kõige võimsam meedium, mis talle kunagi on mõjunud,” rääkis teataja peatoimetaja Katrin Streimann.
 
Teataja “ÜhesHingamine” annab välja Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus, trükises on 244 lehekülge ja see maksab 59 krooni. Teataja on müügil suuremates kaubanduskeskustes kõikjal üle Eesti.
 
25. laulu- ja 18. tantsupidu “ÜhesHingamine“ toimub 2.-5. juulil Tallinnas. Peo juhatab 2. juulil sisse pillipidu Raekoja platsil, sellele järgnevad kolm tantsupeo etendust “Meri” ja kaks päeva kestev laulupidu.

Tantsupeo idee autor on Henn Tiivel ja kunstiline juht Ülo Luht, laulupeo kunstiline juht on Ants Soots.