K, 30.09.2020

Elle Kull: Oleme väsinud oma nn VIPidest, staaridest, poliitikutest, avaliku elu tegelastest....

Peagi on taas käes see pidulik hetk, kui kuulutatakse välja «Eestimaa uhkus» tiitli auga välja teeninud Maarjamaa kodanikud.

2005. aasta lõpus esmakordselt TV3 eetrisse jõudnud «Eestimaa uhkus» tunnustab lihtsaid inimesi, kelle heateod ja õilsad ettevõtmised liigutavad meid kõiki.

«Eestimaa uhkuse» kauaaegse žüriiliikme Elle Kulli kinnitusel on sel tänuüritusel äärmiselt positiivne sõnum.

«Tänu «Eestimaa uhkusele» saame teada, kui palju elab Eesti eri nurkades häid, tublisid, lihtsaid, kuid samas erakordseid inimesi. Oleme väsinud oma nn VIPidest, staaridest, poliitikutest, avaliku elu tegelastest. Tore on näha uusi, tundmatuid kangelasi, kes on pärit meie endi seast. Usun, et just nende inimeste eeskuju julgustab ja tiivustab väga paljusid teisigi,» märgib Elle Kull.

«Eestimaa uhkuse» formaat ja idee pärinevad Suurbritanniast, kus tänuüritus toimus esmakordselt üheksakümnendate aastate lõpus.

Ettevõtmise üllas eesmärk ja säravalt pidulik teostus on võitnud inimeste südamed laias maailmas ning loomulikult ka Eestis.

Tänavugi teeb auväärt ühiskonnategelastest koosnev žürii Eri Klasi juhtimisel rahva esitatud kandidaatide seast lõpliku valiku.

Kangelaste lood jõuavad eetrisse «Seitsmestes uudistes» ning kogu projekt tipneb südamliku ja särava tänugalaga Tallinna Reaalkoolis, kus heategijaid austavad oma kohalolekuga avaliku elu tegelased.

Vaata pildigaleriid ja videot tänavuse «Eestimaa uhkus» žüriiliikmetest!