Sotsiaalminister Helmen Kütt: Eestis on piisavalt normaalseid mehi!

Helmen Kütt

FOTO: Tairo Lutter

Täna algas Tallinnas konverents «Tahan last, aga normaalset meest ei ole!». Selle avasid pidulikult ekspresidendiproua Ingrid Rüütel ja vastne sotsiaalminister Helmen Kütt.

«Eestis on piisavalt normaalseid mehi,» rõhutas oma ettekandes sotsiaalminister Helmen Kütt.

«Eesti mehed ongi normaalsed. Pigem on probleem maapiirkondade pruudipõud. Naised on läinud linna või välismaale. Selle aasta esimese kolme kuuga sündis üle 200 lapse vähem kui eelmise aasta esimesel kolmel kuul. Võib küsida, et milleks meile üldse vabadus ja iseseisvus, kui meile ei sünni lapsi, kes elu Eestis edasi viivad, kes kannavad edasi meie keelt ja kultuuri.»

Helmen Küti sõnul on selle trendi jätkumine ohtlik ja sellega tuleb tegeleda. «Lapsed ei sünni raha tõttu, lapsed sünnivad armastusest, kuid nende kasvatamiseks on raha vaja. Ka nn pangakaardilapsed, kellel ei ole rahalist puudust aga on armastuse puudus, ei ole õnnelikud,» sõnas Kütt. Ta pidas seetõttu lastetoetuste tõusu väga oluliseks.

Tallinnas toimuval emadepäevale pühendatud konverentsil arutlevad nende teemade üle humanitaarteaduste doktor Ingrid Rüütel, sotsiaalminister Helmen Kütt, Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand koos abikaasa Kadi Tarandiga, 10 lapse ema ja õpetaja Külvi Kivisild, psühholoogid Karmen Maikalu ja Kristiina Uriko, naistearst Ivo Saarma, poliitikud Kaia Iva, Karel Rüütli, Yoko Alender, Laine Randjärv ning Yana Toom.

Mida sina arvad, kust leida normaalseid eesti mehi?