Galerii: Eesti Kunstiakadeemia​ avatud uste päev Balti jaama tunnelis

​Täna, 19. märtsil oli Eesti Kunstiakadeemias avatud uste päev.  Kõik teaduskonnad olid huvilistele avatud alates esimestest loengutest, mis algavad kell 8.30​ kuni õhtuste loengute lõpuni​. 

Lisaks tulevastele üliõpilastele oodati külla ka õpetajaid, koolijuhte, karjäärinõustajaid​ - nende hulgas lapsevanemaid, tädisid ja onusid ning​  kõiki huvilisi, kes soovivad ülikooli õppimisvõimaluste ja õpetamismeetodite kohta teada või lihtsalt tutvuda Eesti Kunstiakadeemia sisu ja inimestega. 

FOTO: Viktor Burkivski

Avatud uste päeval oli külastajatel võimalik osaleda pea kõikides neljapäevastes loengutes, stuudiotes, töötubades, joonistus- ja kompositsioonitundides. Toimuvad erialatutvustused, kus professorid, tudengid ja vilistlased selgitavad eriala sisu ning oma kogemusi. 

​Ühtlasi oli paljudes osakondades väljapanekud tudengite töödest.

EKA sisearhitektuuri osakond ehitas avatud uste päevaks Balti jaama tunnelisse ajutise klassiruumi «Läbipääs».​

FOTO: Viktor Burkivski

Täispika koolipäeva jooksul kuulis avatud loenguid osakonna säravaimatelt lektoritelt, nende seas prof Leonhard Lapin, Hardo Pajula, Margit Mutso, Liisi Murula, Gregor Taul, prof Hannes Praks jt.

FOTO: Viktor Burkivski

Toimusid ka töötoad: tekstiilidisaini osakonnas saab Kert Viiarti juhendamisel katsetada siisditrüki tehnikat. Estonia pst sisehoovis näitas ehte- ja sepakunsti dotsent Nils Hint malmivalu ja samas toimub ka mõnus kevadine grill.  Klaasikunsti osakonnas sai osaled aktiivselt töömaterjali tunnis.  Lisaks olid avatud kõik erialatunnid, milles sai julgelt osaleda.