Tallinna kanepimarsil osalenud on valmis legaalse kanepi pealt makse maksma

Kas suudate tänases Eestis ette kujutada olukorda, kus rahvakoosolekul kõneleja küsib puldist: «Kas te tahate maksu maksta?» Ning kuulajad karjuvad vastuseks: «Jaa!». Just niisugune asi juhtus täna pärastlõunal Tallinna Raekoja platsil.

 

FOTO: Viktor Burkivski

Tallinnas toimus nädalavahetusel esmakordselt Rahvusvaheline Kanepimarss. Ürituse korraldaja Madis Masing luges puldist ette põhjused, miks tuleks kanep legaliseerida.

Üks põhjus oli see, et siis võiks kanepi muuta aktsiisikaubaks ja riik saaks sealt maksutulu. Ja nii kõlaski: «Kas te toetate kanepi legaliseerimist? Kas te olete nõus selle eest maksu maksma?» Ning kokkutulnud väljendasid häälekalt oma valmidust legaalse kanepi eest maksu tasuda.

 

FOTO: Viktor Burkivski

Järgmisena sõna saanud MTÜ Ravikanep juhatuse liige Mart Kalvet alustas tõdemusega: «Kanep ei ole imerohi!».

Ta selgitas, et meditsiiniliselt tõestatud ravitulemusi ei saa kuidagi imeks nimetada. Ta soovitas nii kanepi legaliseerimise pooldajatel kui vastastel tugineda vähem emotsioonidele ning rohkem teaduslikult tõestatud argumentidele.

 

FOTO: Viktor Burkivski

Platsil jagati ka Eesti Kanepiliidu koostatud infovoldikuid, mis juhivad kanepitarvitajate tähelepanu võimalikele terviseriskidele ning õpetavad tarvitamisel riske maandama.

FOTO: Viktor Burkivski

Ülemaailmne kanepimarsi päev sai alguse 1999. aastal ja on levinud umbes 80 riiki.

Eestis  korraldati kanepimarssi tänavu esimest korda suuremalt ja ametlikumalt. Mitmel pool maailmas toimub sel päeval palju debatte, jagatakse teadusuudiseid, vaadatakse dokumentaalfilme, korraldatakse kontserte jmt.

Rahvusvahelist Kanepimarssi korraldasid Eestis varasemate Kanepikohviku aruteluõhtute ning Tartus 20. aprillil kanepireformi toetuseks korraldatud sündmuse eestvedajad, teiste hulgas Elver Loho ja Madis Masing.

 

 

Põhjalikumalt saab selle teemaga tutvuda veebilehel www.kanep.info.

 

Vaata videot!