P, 27.09.2020

Galerii: Mets läks moodi

Noored moekunstnikud näitasid 27. mail RMK peamajas puidust moodi.

FOTO: Viktor Burkivski

RMK peahoone aatriumis avati näitus “Mets läks moodi”, kus saab imetleda ja osaliselt ka proovida puidust ja paberist valmistatud kleite ja peakaunistusi, mille autoriteks on Eesti Kunstiakadeemia moeeriala üliõpilased.

FOTO: Viktor Burkivski

RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo sõnul saab näitusel näha valikut kaheksa Eesti Kunstiakadeemia moe- ja disainieriala I ja II kursuse üliõpilase loomingust. “Noored moekunstnikud on metsast saadud materjalidest loonud moekollektsioonid, saades inspiratsiooni ja ideid peamiselt Eestimaa loodusest,” sõnas Rammo.

FOTO: Viktor Burkivski

Materjalidena on kasutatud näiteks tamme lehtvineeri, spooni ning tavalist valget paberit. Moenäitusel saab näha nii ruumilist vormi kui ka Eesti rahvusliku lilltikandi alusel tehtud pitsilisi väljalõikeid.

FOTO: Viktor Burkivski

Inspiratsiooni ammutasid noored kunstnikud nii lumisest metsast, loomadest, lindudest ja putukatest kui ka ventilaatori tiivikute siluetist, baleriinidest, muumiatest, vikerkaarest ning rõõmsast meelest ja armastusest.

FOTO: Viktor Burkivski

RMK peahoone aatriumis oleval näitusel “Mets läks moodi” esitlevad oma loomingut Birgita Silberg, Karl Keskküla, Teele Koel, Mariliis Niine, Anni Kivisto, Janar Juhkov, Kadri Veisner ja Pilvi Tammoja. Kollektsioon valmis eelmise aasta augustis Toila Oru pargis toimunud RMK perepäeva jaoks.

RMK peamaja asub Tallinnas aadressil Toompuiestee 24. Näitus on avatud esmaspäevast reedeni kell 9-18 ning selle külastamine on tasuta.

Vaata pildigaleriid!

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi oma puhke- ja kaitsealadel ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad ka Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool ning Põlula kalakasvatuskeskus. RMK-s töötab üle 700 inimese, riigimetsas tööd saavate inimeste arv ulatub aga 5000-ni.