Ilmus esimene Telegrami ajakiri!

Ajakiri Telegram

FOTO: telegram.ee

Alates tänasest on kõikjal üle Eesti saadaval Telegrami ajakiri, mis hakkab ilmuma neli korda aastas: suvel, sügisel, talvel ja kevadel.

Esimene number pakub 100 leheküljel lugemiseks põnevaid teemasid seinast-seina, just nagu 2,5 aastat tegutsenud võrguväljaanne Telegram.ee.

Ajakirja kaanepersoonideks on Sten Karik ja Joan Hint – omaenda reaalsust loov tandem, kes hetkel teostab end peamiselt rõivabrändi Reval Denim Guild läbi.

Lisaks moekunstile on nad tegevad nii mõneski valdkonnas, pakatades maailmaparanduslikest ideedest ning on tegutsemishimuga nakatanud ka mitmeid sõpru ja kaasteelisi.

Paar on mitmes intervjuus mõista andnud parema tuleviku loomise vajalikkust, jagades nüüd esimest korda oma visioone lähemalt.

«Soovin meile rohkem ühtekuuluvustunnet. Meil on väike maa, vähe inimesi ja võrdlus on kerge tekkima. Pole tähtis, kes mida teeb või kui palju teenib – müts ei riku meest! Loeb vaid see, millised me inimestena oleme ja et me ise oma teega rahul oleksime. Soovin, et laseksime lahti eelarvamustest ja omaenda kleebitud siltidest ning annaksime nii endale kui teistele ruumi olla me ise,»  ütles Joan Eestist rääkides.

Sõna saavad ka Raadio 2 saate «Hallo, Kosmos!» eestvedaja Ingrid Peek, Eesti Kanepiliit, Eesti Transpersonaalse Assotsatsiooni asepresident ja psühholoogia teadusmagister Alar Tamming, lauljana tuntud unetehnoloog Kene Vernik, muusikateadlane ja ühiskonna transformatsiooniprotsesside uurija Saale Kareda ning paljud teised.

Juttu jätkub tervise, looduse, majanduse, sõdade, vaimsuse ning loomulikult ka erinevate vandenõude ja vandenõuteooriate teemal.

Esimest korda kajastab Telegram vastuolulist lameda Maa teooriat, mida ei usu ka enamik vandenõuteoreetikutest – oleme teemat põhjalikult lahanud lausa mitmekümnel leheküljel.

«Telegrami on paberkujul küsitud meilt tegutsemise algusaegadest peale, ühe suurima põhjusena on välja toodud info jagamist vanavanematega, kellel pole internetti ja arvutit ning teisena meie artiklite pikkust, mida oleks lihtsam tarbida paberil kui ninaga ekraani puurides,» ütlevad Telegrami asutajad Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas.