Christian Louboutin

FOTO: Sipa Press

Täna alustav Pimedate Ööde filmifestivali eriprogramm Moekino on taas pälvinud suure publikuhuvi ning ligi kolmveerand piletitest on juba müüdud. Moemaailma tutvustavaid dokumentaalfilme juhatavad sisse kohalikud moeeksperdid.

«Tänase seisuga on 6 filmiseanssi välja müüdud ja paljudele seanssidele on alles veel viimased piletid,» kinnitab Moekino koordinaator Helen Saluveer. «Vaid üksikutele filmidele on poole saali jagu vabu kohti, nii et huvilistel tuleb kiirustada.»

FOTO: Tiit Mõtus

Moefilmide esimesi seansse juhatavad sisse Anu Saagim, Toomas Volkmann, Anne Vetik, Anu Samarüütel, Heidy Purga, Helene Vetik, Peeter Vihma, Britt Samoson ja mitmed teised tuntud persoonid.

FOTO: JUSTIN TALLIS/AFP

Seekordse Moekino programmi kuuluvad moemaailma legendidest ja ajaloost ning rõivatööstuse probleemidest rääkivad filmid “Armi elab!” (“Armi elää!”), “Värskelt riides“ (“Fresh Dressed”), “Christian Louboutin: kingamaailma tipus” (“Christian Louboutin: Top of the Heels”), “Balenciaga” (“Balenciaga”), “Homme Less” (“Homme Less”), “Jeremy Scott: inimeste disainer” (“Jeremy Scott: the People’s Designer”), “Tõeline hind” (“True Cost”), “Jälgitav” (“Traceable”), “Alexander McQueeni pärand” (“The Legacy of Alexander McQueen”) ja “Hubert de Givenchy: elu haute couture’s” (“Hubert de Givenchy: un destin haute couture”).

FOTO: PÖFF

Moekino esitlejaks on Viru Keskus, sponsoriteks Pariisi Vesi ja Ekselence (Premia) ning partneriks Rahva Raamat. Moekino visuaali autoriks on Helene Vetik (Hmmm Creative). 

Koostöös Moekino partneri Rahva Raamatuga on Viru Keskuses asuvas raamatukaupluses 20.11.-03.12. moeprogrammi filmidega haakuvate moeraamatute eriväljapanek. Mitme moefilmi seansi eel pakub Premia maiustamiseks Ekselence jäätist.

Programmiga saab tutvuda veebilehel www.poff.ee

FOTO: PÖFF