K, 14.04.2021
Viking

Miks Sami Lotila Eestit vihkab?

Sami Lotila.

FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

Täna kell 20:00 jõuab Kanal 2 ekraanile erisaade skandaalsest kolumnistist Sami Lotilast, kelle kirjutised on avalikkuses pahameeletormi tekitanud.

Saade «Miks Sami Lotila Eestit vihkab?» uurib Lotila vaenulikkuse ja vihkamise tagamaid. 1990ndate keskel Eestisse õppima tulnud, Tartus ja Tallinnas elanud Lotila töötab hetkel Soome kõmuajakirja «Hymy» peatoimetajana.

Erisaade paljastab, mis Lotila erakordse viha taga tegelikult peitub. Uurime, kuidas suhtuvad tema seisukohtadesse soomlased ja kuidas eestlased. Arvamused avaldavad näiteks Soome meeste hingeelu võtmete vardjas Anu Saagim ja psühhoanalüütik Endel Talvik.

Šokeeriva intervjuu annab eestlane, kellele Sami Lotila meeldib. Vastupaugu Soome suunas tulistab kirjanik ja ajakirjanik Sven Kivisildnik.

Lotila tekstidega tutvuvad ka «Helsingin Sanomat» ja ajakirja «Image» peatoimetajad, samuti külastame Lotila juhitud «Hymy» toimetust. Soome tippajakirjanik ja saatejuht Ruben Stiller fantaseerib, mis juhtuks, kui Soomes ilmuks lotilalikke tekste soomlaste või juutide kohta. Lisaks hingekriipiv intervjuu mälukirjanik Imbi Paju ja paljude teistega.

Saate autor on Eesti Ekspressi ajakirjanik Krister Kivi.
 

Erisaade «Miks Sami Lotila Eestit vihkab?» jõuab Kanal 2 ekraanile täna kell 20.00

Mida arvad Sina, miks Sami Lotila Eestit vihkab?