E, 28.09.2020

Muusik Dave Benton on köögis suur eksperimenteerija

Kokahingega muusik Dave Benton jagab Elu24 lugejatega oma maitseelamusi ja paljastab ühe oma lemmiksöögikohtadest Tallinnas.  

FOTO: Mona Õispuu

Kodus kokandust nautiv muusik ütleb, et tema jaoks on hästi toitumine väga oluline.

«Kuna söön ja eriti väljas väga harva üksi, tavaliselt siiski perega, siis pean toidu juures oluliseks nii maitset, kui ka detaile,» räägib ta. «Mulle meeldib tohutult kõiksuguste toorainetega eksperimenteerida ja muidugi teengi seda. Lemmiktoitudeks on mul erinevad hautised.»

FOTO: Mona Õispuu

Kokahingega muusik Dave Benton nautis restoranis Trühvel koos perega hõrke maitseelamusi

Trühvlis einetades tellis Dave Benton pardikoiva confit'i kartuli-trühvli kreemi karamelliseeritud köögiviljade ja põldmarjade kastmega ning magustoiduks pakuti sortimenti mitmetest magustoitudest. «Jäätis ja sorbett — ühesõnaga palju head ja paremat. Jäime kõik väga rahule,» kinnitab muusik.

«Ka teenindus oli väga meeldiv! Külastasin restorani perega ja panime tähele, et peale meie oli veel väikseid, nelja- kuni viieliikmelisi seltskondi, kes tähistasid midagi. Seega õhkkond oli sobilik perekondlikule koosviibimisele ja igati sõbralik.» 

FOTO: Mona Õispuu

Armastatud muusik ja tema pere ei jätnud järele proovimata ka restoranis Trühvel kohapeal valmistatavat kohvi, mida röstib sama katuse all asuv The Brick Coffee Roasteri röstla.

Dave Bentoni arvates on kogu kohvi ajalugu lausa lummav ja pakutava joogi maitse ainulaadne. «Oli huvitav kuulda kõike seda, kohvi ajalugu, kuidas kohapeal kohvi tehakse, kust see Eestisse Trühvlisse jõuab ning lõpuks seda ka maitsta,» sõnas Dave. 

FOTO: Mona Õispuu

Tallinna Telliskivi Loomelinnakus asuv restoran Trühvel on tegutsenud alles lühikest aega, kuid on juba võitnud paljude inimeste südamed ning titulleeritud ka üheks Tallinna parimaks lõunasöögikohaks.  

FOTO: Mona Õispuu

Kuna Trühvel asub kohas, kus liiguvad igapäevaselt paljud tuntud Eesti loomeinimesed, on saanud juba tavaliseks, et muusikud, kunstnikud ja paljud teised sinna keha kinnitamiseks ja lõõgastumiseks sisse astuvad.