Pildid! Algas kevadiselt helisev Jazzkaar 2016

22. aprilli õhtul algas juba 27. korda Tallinnas toimuv rahvusvaheline festival Jazzkaar. Kümne päeva jooksul rõõmustab 80 kontserdil kuulajaid 197 artisti 17 riigist. Festivali koduks on Telliskivi Loomelinnak, lisaks toimuvad kontserdid 13 paigas üle Eesti.

FOTO: ViktorBurkivski

Jazzkaare peaesineja on USA kitarrilegend Al di Meola, maailmaklassi saksofonihelid toob siiaChris Potter. Ameerika noorema põlvkonna vokaliste esindab José James. Põhjamaised toonid paneb helisema Norra laulja ja multiinstrumentalist Bernhoft.

FOTO: ViktorBurkivski

Põhiprogrammi kõrval on Jazzkaare kavas kümneid lisategevusi. Linnaruumiprojekt toob muusika kontserdisaalist välja - ühistransporti, tänavanurkadele, koolidesse, kohvikutesse.Jazzijuttude sarjas arutletakse kaasaegse muusikatööstuse arengute üle. Kodukontserdidtoovad muusikud ja kuulajad kokku intiimses koduses õhkkonnas. Neljapäeva, 28. aprilli hommikul aga saab end värskeks tantsida Koidudiskol.

FOTO: ViktorBurkivski

Eeloleval pühapäeval kutsub Jazzkaar linlasi tasuta kontsertide päevale. Lisaks muusika kuulamisele saab vaadata multi- ja muusikafilme, kaubelda plaaditurul, teha Anne Ermi juhtimisel joogat, õppida jazztantsu, teha grafitit ning elada kaasa jazzimaali sünnile. Päev algab varahommikul linnulauluekskursiooniga ning lõpeb kell 7 Marten Kuninga austusavaldusega David Bowie-le.

FOTO: ViktorBurkivski

Festivali kunstiline juht Anne Erm tõstab esile Eesti muusika esindatust.

“Mul on eriti hea meel selle üle, et tänavusel festivali teeb ilma noor jõuline Eesti jazzmuusikute põlvkond, eesotsasKirke Karja, Mai Agana, Aleksander Paali, Holger Marjamaa, Janno Trumpi jt.-ga. Kokku on festivalil esinemas 120 Eesti muusikut, mis on festivali ajaloo rekord ja kõik nad toovad Jazzkaarele oma värske loomingu,” ütles Erm.

“Rõõmustab ka nii tegus ja üksmeelne vabatahtlike tiim, kelleta abita oleks mõeldamatu festivali korraldada,” ütles Erm. Jazzkaare korraldamisega on seotud üle 250 inimese.

FOTO: ViktorBurkivski

Kuidas Jazzkaarele tulla?

Telliskivi Loomelinnak asub kesklinna lähedal, kohe Balti Jaama taga ning lihtne on saabuda jala, trammi või rattaga. Vaba Lava ja Punase Maja ees Telliskivi linnaväljakul on avatud tasuta valveta jalgrattaparklad. Auto saab jätta Vaba Lava taha ulatuvasse Telliskivi loomelinnaku parkimisalasse EP86 (2 EUR/ööpäev) või Telliskivi tänavale Kesklinna parkimistsooni.

FOTO: ViktorBurkivski

Kuidas osta pileteid?

Jazzkaare pileteid saab osta Piletilevi müügipunktidest ning www.piletilevi.ee. Samuti saab pileteid osta kohapealt Punase maja infolauast, iga päev tund enne esimese kontserdi algust.  

Jazzkaare programmi ja lisainfo leiad SIIT!

Vaata mahukat pildigaleriid Jazzkaare avamisest!