T, 29.09.2020

Vahur Valgmaa tegi avastuse: igat pagulast ei maksa vihata või karta

Clazzi 10 juubelipidu Vahur Valgmaa; Elisa Kolk, Koit Toome

FOTO: Viktor Burkivski

Produtsent Vahur Valgmaa jagas sotsiaalmeedias oma kokkupuudet Süüria põgenikuga ning avastas, et igat pagulast ei peagi kartma või vihkama.

«Pagulastest. Käisin just Türgis ja vestluse käigus tuli välja, et hotelli retseptsioonis meid vastu võtnud noormees oli Süüria põgenik, niiöelda valge araablane,» kirjutab mees Facebookis oma kogemusest.

«Minu arusaam ja arvamus selle vestluse käigus kogu sellest olukorrast muutus. Tegemist oli täiesti tubli ja normaalse inimesega, kes oli oma ärist ilma jäänud, kelle silme all oli maha lastud tema sõber...» 

Valgmaa uuris temalt ka terroristide kohta. «Ta seletas selle asja väga ilusti lahti - kes on kurjategija süürias, on kurjategija ka Saksamaal või mujal. Paljud inimesed on läinud sellest olukorrast hulluks ja paljud pole elus ühtegi raamatut lugenud.»

Koos jõuti lahendusele, et probleem oleks palju väiksem, kui Euroopa oleks algusest peale korralikult põgenikke taustu ja tervislikku seisukorda uurinud, hädasolijaid ravinud, neid tavaühiskonnast eemale hoidnud. «Selle jutu point on see, et igat pagulast ei maksa vihata või karta...» võttis mees kokku.

Mida arvad Sina, hea lugeja?