K, 23.09.2020

See tuleb taas! Retromuusika ja ajastufestivali Retrobest piletid homsest leti alt saadaval

Retrobesti teine päev

FOTO: Martin Dremljuga

Sel aastal esmakordselt Pühajärve ääres toimunud suve suurimast ajastufestivalist ja stiilipeost on saanud traditsioon. Soodushinnaga kupongid suurele teemapeole “Retrobest - Hallo, Kosmos” juba homsest saadaval.

Sellest on möödunud juba mõned kuud, mil rohi oli rohelisem, taevas sinisem ja Retrobesti laval laulsid armastatud artistid möödunud kümnenditest. Kuulda sai F.R. Davidit ja “Wordsi”, Thomas Andersit ja “You're My Heart, You're My Souli” ning loomulikult Austraaliast pärit Jason Dovnovani ja tema hitti “Too Many Broken Hearts”. Rannalaval käis hoogne pidu muusikaga jenkast diskoni, mängude alal õpetati praegustele noortele, kuidas mängida Super Mariot ning legendaarselt vaaterattamäelt leidis taas lõbustuspargi. Kõiki festivali emotsioone on keeruline edasi anda, aga meil õnnestus uue aja lintidele salvestada suur osa kõige esimese Retrobesti meeleolust. Vaata, kas mäletad, kui stiilne sa peol olid, siit:

Kõige esimest Retrobesti külastas sel aastal kahe päeva jooksul üle 20 000 ajastufänni - see number teeb üritusest suurima retrofestivali Baltikumis. Uuel aastal toimub Retrobest kolmel päeval ning oodata on veel rohkem ajarändureid. Selleks, et garanteerida parim võimalik festivalielamus, piiratakse müüdavate piletite koguarvu.

Korraldaja Tanel Sammu sõnul ei ole selle festivali eesmärk linnastumine, vaid vastupidiselt looduslähedus ja sealse ilu hoidmine ning eksponeerimine. Festivali ala produktsioonis toimuvad järgmisel aastal mitmed uuendused. “Lisaks pealavale paneme rõhku rannaalal ja vaateratta mäel toimuvale programmile ning tegevustele. Laiendame festivalielamuse üle kogu imeilusa Pühajärve pargi”, lubas Samm.

Teemapealkirjaks on järgmise aasta Retrobestil “Hallo, Kosmos”, mis tähendab ulmeliselt häid artiste, kosmilisi comebacke ja planeedi Eesti suurimat stiilipidu, mida meenutate veel kaua oma tulevastele põlvedele.

Ajastufestivali artistid tehakse teatavaks juba lähipäevadel, kuid alates 20. oktoobrist kella 10st hommikul on võimalik soetada endale soodushinnaga pileteid, mis saadaval “leti alt”, kui külastate festivali kodulehte aadressil www.retrobest.ee. Erihinnaga piletid on saadaval kuni artistide avalikustamiseni.