N, 29.10.2020

Eesti raskeimalt rokkiv festival Hard Rock Laager avalikustas esimesed bändid ja toimumiskuupäevad

Hard Rock Laager 2016, esimese päeva õhtu

FOTO: Erlend Štaub

Hard Rock Laager tegi teatavaks järgmise aasta festivali toimumiskuupäevad ning kuulutas välja esimesed bändid. Järjekorras 16. Hard Rock Laager toimub 30. juunil - 1. juulil Vana-Vigalas. Lisaks Eesti metalbändide paremikule toob festival lavale arvukalt välisartiste, kelle seast on tänaseks välja kuulutatud Arcturus (nor) ja Asphyx (ned).

Eelmisel aastal peale pikka pausi uue plaadiga välja tulnud Arcturus on alguse saanud Norra black metal lainest ja koondab endas muusikuid, kes on pärit tuntud bändidest nagu Dimmu Borgir, Mayhem, Ulver ja Ved Buens Ende. "Arcturus on legend, kus Steinar 'Sverd' Johnseni eestvedamisel saavad kokku geniaalsus ja hullumeelsus," kirjeldab bändi nende plaadifirma. “Arcturuse looming on kui sööst läbi tähistaeva, kus hoitakse kindlalt avant-garde metali esikohta.”

Hollandist pärit Asphyx köidab aga eelkõige death metali fänne, kes hindavad otsekohest lähenemist ja tahumatust, mis selle muusikastiili üheksakümnendatel suureks tegid. Karismaatilise vokalisti Martin van Druneni eestvedamisel tegutsev nelik andis tänavu välja uue albumi "Incoming Death", mis on pälvinud kiidusõnu nii fännidelt kui kriitikutelt ja on ehe näide sellest, kuidas siiras vana võib mäekõrguselt moodsast rafineeritusest pea jagu üle olla.

Hard Rock Laager on toimunud Vana-Vigala looduskaunis jõekäärus järjepanu juba 15 aastat. Eesti raskema muusika sõprade suve suursündmus toob publikuni traditsiooniliselt kahel päeval ja kahel laval kokku 22 artisti, neist pea pooled välisriikidest. 

Aastate jooksul on Vana-Vigalas üles astunud sellised suurnimed nagu Behemoth, Testament, Phil Anselmo, Katatonia ja paljud teised.

Hard Rock Laager 2017 piletid tulevad müügile laupäeval, 19. novembril kõigis Piletilevi müügipunktides ning Statoili teenindusjaamades. Esimesed 300 fännipiletit, millega kaasneb ka tasuta festivalisärk, leiavad endale uue omaniku Tallinnas klubis Tapper ning Pärnus ja Tartus kaupluses Muusik.

Ürituse koduleht siin.

Ürituse leht Facebookis.