Elu24 Live! Anu Saagimil käis külas KÖÖMES

Saabuvat kümnendat tegevusaastat tähistab alati energiast pakatav rokkansambel kontseptuaalalbumiga, mis vaatleb kollektiivse teadvuse tervislikku seisundit. Pakume kuulajatele kulunud anarhistliku tõekuulutuse asemel intellektuaalseid väljakutseid laial skaalal. KÖÖMES võitleb oma muusikaga lokkava idiotismi, ebavõrdsuse ja karjuva mõtlemispuuduse vastu.

KÖÖMES on Elu24 Live külaline neljapäeval, 17. novembril punkt 12!

Elu 24 Live: punkansambel Köömes ja Anu Saagim aastal 2014

FOTO: Erik Prozes

Kas need, kes peavad end normaalseks, tegelikult seda on? Ehk on nood, kes saanud külge hullu sildi, tegelikud terved? Plaadi helikeel on kindlasti erinev KÖÖMESe varasemate perioodide kõlast, ent tänaseks kvintetist kvartetiks kahanenud ansambel on kasvanud sügavamaks ning muusikaliselt küpsenud. Albumi “Olla hull” salvestamisel on lisaks KÖÖMESele kaasa löönud paljud muusikud, kelle laiemad või kitsamad pintslitõmbed aitavad neljal mehel tunda end orkestrina. 

Elu 24 Live: Anu Saagim`il käis külas Köömes aastal 2016

FOTO: Mihkel Maripuu

«Positiivne depressiivsus või depressiivne positiivsus, nii on mulle seda albumit juba kirjeldatud. Eks ta on päris mitme tooni võrra süngem küll kui eelmised kaks plaati. Vast on see materjal siis peegeldus segastest aegadest ning inimestest. Minu jaoks on selle muusika temperatuur täpselt paras,» kirjeldab värsket helikandjat Köömese laulja Aleksander Ots.

FOTO: Mihkel Maripuu

«Äge protsess on olnud ja eriti tore on olnud teha koostööd paljude vingete ja andekate muusikutega, suur tänu neile meie poolt. Nagu ikka, tiksub ühel hetkel tähtaeg halastamatult peale ja lõpuspurdis jääb aega puudu. Oli raske aga tulemus on ka selle vääriline,» tunnistab albumi miksinud ja masterdanud bassimees Martti B. Tamm.

«Stuudioseinte vahele ei taha nüüd enam mõnda aega minna, terve suvi sai seal higistatud, nüüd tahaks ainult lavale, lavale, lavale...» võtab jutu kokku kitarrivõlur Kaspar Kaljas.

Punkri Grande Finale jõulupidu. Aleksander «Sass» Ots ansambliga Köömes, aastal 2014

FOTO: Viktor Burkivski

Köömes on:

Aleksander Ots - laul

Rasmus Nurk - trummid 

Kaspar Kaljas - kitarr

Martti B. Tamm - bass

Elu 24 Live: Anu Saagim`il käis külas Köömes, aasta 2016

FOTO: Mihkel Maripuu

«Olla hull» albumil on veel:

Triinu Kapp, Loore Martma, Liisa Surva, Ülli Saar, Merle Jääger, Eliisa Elfenbein, Bent Rushmore, Tiit Kikas, Uku Kübar, Sander Maimik, Alan Urva ja Mario Narbekov.

Albumi materjal on salvestatud Redeye stuudios ja Sassi metsatalus.

Produtseeris, miksis ja masterdas Martti B. Tamm Redeye stuudios.

FOTO: Mihkel Maripuu

Albumi esitluskontsertidel Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Rakveres saab kuulda kõiki uuel albumil kõlavaid lugusid ja ka KÖÖMESe varasemat loomingut. 

Esitluskontserdid toimuvad:

18.11 Tallinn

lokaal Kivi Paber Käärid

Uksed kell 20.00, kontsert kell 22.00.

24.11 Tartu

Vanemuise kohvik Shakespeare. 

Uksed kell 20.00, kontsert kell 21.00.

26.11 Pärnu

Endla teatri kohvik 

Uksed kell 22.00, kontsert kell 23.00

16.12 Rakvere 

Rakvere teatri kohvik. 

Uksed kell 21.00, kontsert kell 22.00

Elu 24 Live: Anu Saagim Saagim tänab aksessuaaride eest rõivabränd H&M

FOTO: Mihkel Maripuu

Vaata järele!