Galerii! World Class 2017 baarmenite võistlus sai meeleoluka peoga avalöögi

Restoranis Korsten, Armastus & Hea toit kuulutati välja World Class 2017 baarmenite võistlus, mis toimub Eestis teist aastat.

„Tähtis on see, et World Class ei ole kokteilivõistlus, vaid baarmenite võistlus. See on üritus, mis arendab võistlejaid nii erialaselt kui ka isiklikult,“ ütles Eesti võistlust korraldav Prike World Class Brand Ambassador Andrei Kazakov. „Võistluse raames peavad osalejad mõtlema ratsionaalselt ning erinevatelt workshop’idelt saadud inspiratsiooni kasutama oma kokteiliteostes.“

Restoranis Korsten, Armastus & Hea toit kuulutati välja World Class 2017 baarmenite võistlus

FOTO: Ardo Kaljuvee

Eelmisel aastal esimest korda ka Eesti osalejatega toimunud ülemaailmne baarmenite võistlus on seekord veelgi laiahaardelisem ja seda korraldatakse Baltikumi-üleselt. Kohalikku finaali jõudnud Eesti, Läti ja Leedu baarmenitest sõidab vaid üks finaalvõistlusele Mehhikosse, et heidelda World Class maailmameistritiitli eest. „Ootan, et Baltikumi World Classi võitja tuleks Eestist ning teen endast kõik oleneva, et Eesti kokteilikultuuri esindaja saaks finaalvõistlusel oma oskusi näidata,“ rääkis Kazakov.

Restoranis Korsten, Armastus & Hea toit kuulutati välja World Class 2017 baarmenite võistlus

FOTO: Ardo Kaljuvee

Sel suvel toimus World Class 2016 finaalvõistlus Miamis ning Eestit esindas World Class Estonia võitja Meat Market Cocktail Bari baarmen Regeri Zoo. „World Class on tohutult arendav kogemus. Mõtlen selle all kogu protsessi, mis tuleb läbida, et jõuda üldse lõppvõistlusele,“ ütles Zoo. „Kogu World Class võistluse perekond soosib igaühe isiklikku arengut ning fookus on sellel, et iga baarmen naudiks kogu protsessi maksimaalselt ja areneks koos sellega.“

Restoranis Korsten, Armastus & Hea toit kuulutati välja World Class 2017 baarmenite võistlus

FOTO: Ardo Kaljuvee

Eilsel avamisüritusel tervitas Eesti baarmene 2015. aastal World Class võistlusel teise koha saanud Iisraeli kokteilimeister Ariel Leizgold, kes soovis Eesti võistlejatele palju edu ja julgust. Leizgold lisas, et World Class võistlus on erakordne kogemus, mis aitab nii baarmenitel kui ka baaridel pakkuda klientidele parimat kvaliteeti.  

World Class Estonia kohalikus eelvoorus võivad osaleda kõik baarmenid üle Eesti. Võistluse raames peavad osalejad poole aasta jooksul läbima erinevaid meistriklasse ning töötama välja erimenüü ja etteantud komponentidega kokteilid. Igast Balti riigist valitakse välja 10 parimat baarmeni, kes võistlevad omavahel juuni keskel Riias toimuval finaalvõistlusel. Seal selgub Baltikumi parim baarmen, kes sõidab Mehhikosse ülemaailmsele World Class 2017 finaalvõistlusele.