R, 7.05.2021
Mask

Suur lennufirma ohverdas enne lendu kitse

Pakistan International Airlines

FOTO: Scanpix / Reuters

7. detsembril kukkus alla Pakistan International Arilinesi (PIA) lennuk, mistõttu otsustas lennufirma enne järgmist katselendu ohverdada kitse.

Pärast 47 inimese surmaga lõppenud õnnetust otsustas lennufirma kõik ülejäänud kümme ATR42 lennukit uuesti üle kontrollida. Nüüd jõudis kätte aeg, kui üks nendest pidi taas teele asuma, mistõttu otsustas lennufirma enne katselennu alustamist hea õnne tarbeks kitse ohverdada, vahendab Independent.

Rahvusvahelised lennundusreeglid on lennuväljal leiduvate võõrkehade suhtes kehtestanud väga karmid reeglid. Igasugune objekt, elus või surnud, mis viibib lennukite alal, on föderaalse lennuameti hinnangul oht lennuturvalisusele.

Rahvusvaheline lennunduskogukond on sündmusest šokeeritud ning briti piloodi arvates teeb selline käitumine lennundusest naerualuse.

7. detsembril kukkus alla Pakistan International Airwaysi lennuk, mis oli teel Chitralist Islamabadi. Lennuk lendas vastu mäe külge ning 47 inimest hukkus. Kõik kohalikud on praeguseks maetud ja kolme välismaalase surnukehad on veel surnukuuris ning ootavad lähedaste saabumist.