E, 21.09.2020

Pildid: Valge Maja Ovaalkabineti akende ees on taaskasutuskardinad

Donald Trump Ovaalkabinetis

FOTO: Jim Watson/AFP/Scanpix

Uus USA president Donald Trump tegi Valge Maja Ovaalkabinetis mitmeid sisekujunduslikke muudatusi, enne kui sisse kolis, tahtes samas kustutada jälgi oma eelkäijast Barack Obamast.

Kui eelmise presidendi Barack Obama ajal olid Ovaalkabineti akende ees punast värvi kardinad, siis Trump andis käsu üles riputada kuldkollased kardinad, edastab tmz.com.

Barack Obama Ovaalkabinetis

FOTO: CARLOS BARRIA/REUTERS/Scanpix

Trumpi maitset peetakse tõuslikuks, kuna ta eelistab kõikjal kulda-karda, ka ta luksulik kodu New Yorgi Trump Toweris on selline. Trumpi pere kodu näinute arvates meenutab nende elamine mõnevõrra Prantsusmaa Versailles’ lossi ja Trump ise Päikesekuningat Louis XIV.

Valge Majaga varem seotud isikute sõnul on nüüd Ovaalkabineti akende ees needsamad kollased kardinad, mille kunagi valis sinna esileedi Hillary Clinton kui ta mees Bill Clinton 1993. aastal USA presidendiks sai. Seega on nüüd akende ees Valges Majas juba kasutatud kardinad.

Bill Clinton Ovaalkabinetis

FOTO: Ron Sachs/CNP/AdMedia/SIPA/Ron Sachs/CNP/AdMedia/SIPA/Scanpix

Donald Trump Ovaalkabinetis

FOTO: Evan Vucci/AP/Scanpix

Proua Clinton olevat 1993. aastal meediale selgitanud, et Ovaalkabinett on paik, kus mõte peab jooksma ja sellele aitab kollane kui dünaamiline värv kaasa.

President Donald Trump ja asepresident Mike Pence (vasakul) Ovaalkabinetis

FOTO: NICHOLAS KAMM/AFP/Scanpix

Vabariiklasest Donald Trump ja demokraadist Hillary Clinton olid möödunud aasta presidendivalimistel rivaalid ja  igas mõttes vastandid, kuid üks asi on neil samasugune – nad eelistavad kuldkollaseid kardinaid.

Varasematel presidentide ajal on Valge Maja Ovaalkabineti akende ees olnud ka valgeid, sinakaid, rohelisi ja oranže kardinaid. 

President Barack Obama Ovaalkabinetis

FOTO: Susan Walsh/AP/scanpix