K, 28.10.2020

Pildid ja video: California ülikool jättis protesti tõttu ära Breitbarti peatoimetaja esinemise

Ameerika Ühendriikide California ülikoolis jättis ära paremäärmusliku uudistelehekülje Breitbart News peatoimetaja Milo Yiannopoulose esinemise, sest üliõpilased protestisid selle esinemise vastu, kuna peavad esinejat fašistiks.

BBC teatel tuntakse Yiannopoulost kui president Donald Trumpi tulihingelist toetajat, samas peab avalikkus tema vaateid rassistlikuks ja misogüünseks.

California ülikooli üliõpilaste protesti tõttu jäi Breitbarti peatoimetaja Milo Yiannopoulose esinemine ära

FOTO: Ben Margot/AP/Scanpix

Politsei valvas üliõpilaste väljaastumist, kasutades paaril korral protestijate vastu pisargaasi, kuid keegi raskelt vigastada ei saanud.  

California ülikooli teate kohaselt ei kutsnud nemad Breitbarti veebiväljaande peatoimetajat üliõpilastele esinema, vaid selle taga on Berkeley vabariiklased.

Nende esindaja Pieter Sittleri teatel võitleb Yiannopoulos selle eest, et allasurutud konservatiivid saaksid ka USA ülikoolides sõna.

Üliõpilaste protest kulges üldjoontes rahulikult, kuid hiljem lõhkusid protestijad Yiannopoulose esinemiskoha aknaid kividega ning süütasid Sproul Plazal mitmeid paiku.

California ülikooli üliõpilaste protesti tõttu jäi Breitbarti peatoimetaja Milo Yiannopoulose esinemine ära

FOTO: Ben Margot/AP/Scanpix

Yiannopoulos oli samasuguses olukorras ka möödunud aasta novembris, kui ta endine kool Ühendkuningriigis Canterburys asuv The Simon Langton Grammar School for Boys ta esinemise tühistas ja ka siis olid selle taga temavastased protestid.

Breitbart News lehekülje endine peatoimetaja on president Donald Trumpi peastrateeg Steve Bannon.

Breitbart Newsi tuntakse paremäärmuslikust ja populistlikust retoorikast ning provokatiivsetest sotsiaalmeediapostitustest.