P, 27.09.2020

Tartu noored, kes lähevad otse «Eesti laulu» lavale

  • Üks armastas elektroonilist, teine naturaalset muusikat. Lepitamatu vastuolu?
  • Kuidas juhuslik kohtumine Stig Rästaga võib elu muuta?
  • Kes küll soojendaks Kaire Vilgatsit ja Rolf Roosalu?
  • Kas kahe noore debüütlool võib olla suurel laval edulootust?

Ross Linnamägi (20) ja ja Hele-Mai Mängel (18) ehk duo Charlie võitis «Elu võimaluse» konkursi oma debüütlooga, mille žanrigi on keeruline täpselt määratleda. Kogu Eesti näeb ja kuuleb neid teleekraanil täpselt nädala pärast.

FOTO: Eero Vabamägi

Nädala pärast astub lisaks «Eesti laulu» kümnele finalistile eesti rahva silme verivärske duo, kes on saanud oma senise suurima elu võimaluse. Aga see ei tulnud neile sugugi kergelt.

Tellijale Tellijale

Stig Rästale, Eesti tunamulluse euroloo «Goodbye to Yesterday» autorile, jäi haruldase eesnimega Ross Linnamägi silma möödunud kevadel Võrumaal Kobelas Linda rahvamajas, kus ta esines ansambli Traffic kontserdi vaheaegadel DJ-settidega. Ent Linnamägi pole mingi tavaline DJ.

See, mis laululooja ja kitarristina tuntud Rästa huvi paelus, olid tollal kõigest 19-aastase noormehe iseomandatud oskused launchpad’i, MIDI-kontrolleriga. Asi on pealtnäha lihtsam, kui keerulised nimetused vihjavad: tegu on väikse nelinurkse klahvidega seadmega, mis võimaldab kasutada erinevaid muusikainstrumente digitaalselt ilma vastavaid pille tegelikult mängimata. Mis tähendab, et Linnamägi on sisuliselt multiinstrumentalist. Ja mitte ainult: ta on Eestis üks väheseid, kui mitte ainus, kes suudab ka live’is esitada seda, mida on stuudios pikkade keeruliste katsetuste käigus loonud.