L, 31.10.2020

Le Pen süüdistab meediat Macroni soosimises

Marine Le Pen

FOTO: JEAN-FRANCOIS MONIER/AFP/Scanpix

Prantsusmaa Rahvusrinde juht, paremäärmuslaste presidendikandidaat Marine Le Pen süüdistab meediat, et see soosib liberaalide kandidaati, poliitilise liikumise En Marche! esindajat Emmanuel Macroni.

AFP teatel esines Le Pen meediat ja Macroni kritiseeriva kõnega möödunud nädalalõpul Nantes'is, kus toimus ta valimiskampaania.

Marine Le Pen

FOTO: SEBASTIEN SALOM-GOMIS/SIPA/SEBASTIEN SALOM-GOMIS/SIPA/Scanpix

Eile avalikustatud küsitluse kohaselt on Le Pen ja Macron üsna tasavägised, sest praeguste andmete kohaselt saaks Le Pen esimeses valimisvoorus 27 protsendiga võidu, kuid Macron on 25 protsendiga tal kohe kandadel.

Kui oleks teine valimisvoor ja valimised toimuksid nüüd, siis analüütikute sõnul oleks võidukas Macron.

Emmanuel Macron

FOTO: PASCAL LACHENAUD/AFP/Scanpix

Prantsuse poliitanalüütikute sõnul on nad ennustamisega ettevaatlikud, kuna nii brittide Euroopa Liidust lahkulöömise hääletus kui USAs Donald Trumpi presidendivalimiste võit tõi üllatusi ning üllatus võib tulla ka Prantsusmaal.

Veel üks Prantsuse presidendikandidaat, erakonna Vabariiklased liige François Fillon süüdistab praegust valitsust kampaania ajal lahvatanud vägivaldsetes kokkupõrgetes.

Francois Fillon

FOTO: WITT/SIPA/WITT/SIPA/Scanpix

Le Peni pooldajate ja vasakpoolsete aktivistide vahel tekkisid möödunud nädalalõpul Nantes'is kokkupõrked, mida rahustanud politseinikest mitu said raskelt vigastada.

Varem ründasid vasakpoolsed Emmanuel Macroni kampaaniat Toulounis.

Filloni arvates peaks valitsus ja politsei panustama rohkem, et demokraatia vaenlased ei saaks valimiskampaaniat häirida ja segadust tekitada.