L, 19.09.2020

Briti politsei sai Madeleine McCanni kadumisjuhtumi uurimiseks lisaraha

Madeleine McCann enne kadumist

FOTO: Reuters/AFP/AP/ScanPix

Briti politsei on uurinud kolmeaastase Madeleine McCanni kadumist ligi kümme aastat, kulutades sellele kümneid tuhandeid naelu, kuid nüüd said uurijad veel 85 000 naela, et uurimine saaks veel pool aastat jätkuda.

Briti meedia teatel eraldas siseministeerium lisasumma, et uurimine saaks jätkuda kuni septembrini ja uurijad saaksid üle kuulata isiku, kes oli Portugali Algarve Praia da Luzi kuurordis ajal, mil Madeleine McCann 3. mail 2007 kadus, edastab news.com.au. 

Uurijate sõnul on  nendeni jõudnud tüdruku kadumise kohta uut informatsiooni, mis võib viia lahendusele lähemale.

Madeleine McCann / Reuters/AFP/AP/SCANPIX

FOTO: Reuters/AFP/AP/ScanPix

Politse- ja kriminaalõiguse ministri Brandon Lewise sõnul toetab ta Briti politseid, mille uurijad juba ligi kümme aastat üritavad Medeleine McCanni juhtumit lahendada ja McCannide perele hingerahu tagasi anda.

Briti siseministeerium kinnitas, et politsei sai operatsiooni Grange, milles uuritakse Madeleine McCanni kadumist, uurimisperioodiks aprillist kuni septembeini 2017 lisaraha 85 000 naela.

Madeleine McCanni otsimisele on aastate jooksul kulutatud juba 11,1 miljonit naela.

Tüdruku vanemate Kate ja Gerry McCanni teatel ei loobu nad kunagi oma tütre otsimisest, sest loodavad ta leida elusana.

Gerry ja Kate McCann näitamas politsei fotoroboti pilti, milline võib nende tütar Madeleine nüüd välja näha

FOTO: John Stillwell/PA Wire/Press Association Images/Scanpix

McCannid lubasid teatada politseile neist sotsiaalmeedia kiusajatest, kes süüdistavad neid oma tütre kadumises.  Portugali endine politseinik ja nüüdne eradetektiiv Goncalo Amaral, kes andis välja Madeleine McCanni kadumise teemalise raamatu «Tõde vale kohta», arvab et tüdrukuga juhtus surmaga lõppenud õnnetus, mis näitas vanemaid halvas valguses ja selle tõttu mõtlesid vanemad välja loo ta kadumisest.

McCannid üritasid Amarali raamatule kohtu kaudu saada müügikeeldu, kuid see ei õnnestunud.

Aastate jooksul on Madeleine McCanni väidetava nägemise kohta tulnud maailma erinevatest paikadest teateid, kuid seni ei ole tüdrukut leitud. Ta peaks praegu  olema 13-aastane.