L, 24.10.2020

Pildid ja video: torm Debbie viskas Austraalias hai teele

Queenslandis Ayris leiti pärast torm Debbiet teelt hai

FOTO: STR/AFP/Scanpix

Kirde-Austraaliat tabanud torm Debbie sundis inimesi evakueeruma, lõhkus ehitisi, murdis puid ja tõi kaasa üleujutusi, kuid tõi ka hai veest kuivale maale.

Queenslandi politsei ja päästeteenistus edastasid Twitteris pildid teele jõudnud haist ja andsid hoiatuse, et torm koos üleujutusega võib olla veel haisid teedele toonud, edastab The Independent.

Queenslandis Ayris leiti pärast torm Debbiet teelt hai

FOTO: STR/AFP/Scanpix

Austraallaste teatel kandis torm Queenslandis Ayris merest välja tömpnina-hallhai (Carcharhinus leucas), kes oli kaetud pruunika mudaga.

Hai Queenslandis Ayri teel

FOTO: Lisa Smith/AP/Scanpix

«Kas pärast tormi on ohutu merre ja üleujutusaladele minna? Mõelge uuesti, sest üks hallhai sattus keset linna, seega tasuks mereäärsetest aladest ja üleujutuspiirkondadest eemale hoida,» teatas päästeteenistus, nimetades samas olukorda 2013. aasta ulmefilmi järgi «Sharknadoks».

Hai Queenslandi Ayri teel / Reuters/AFP/AP/SCANPIX

FOTO: Reuters/AFP/AP/ScanPix

Kohaliku ajakirjaniku Philip Calderi teatel ei jäänud see hai kuival maal ellu.

«Võimalik, et see hai oli täiesti segaduses, kui leidis end mere asemel hoopis teelt. Torm Debbie tekitas nii mõndagi, kuid varem ei ole tormi tagajärjel hai merest nii kaugele jõudnud,» lausus ajakirjanik.

Hai Queenslandi Ayri teel

FOTO: STR/AFP/Scanpix

Enne torm Debbie saabumist sel teisipäeval evakueeriti Queenslandi rannapiirkondadest tuhandeid elanikke. Meteoroloogide andmetel oli tegemist tugeva tormiga, milles tuule kiirus ulatus kuni 260 kilomeetrini tunnis.

Queenslandi tormialal ei ole ilm seni kiita, sest tuul on tugev ja aeg-ajalt sajab vihma, samuti ei ole üleujutusvesi veel alanenud. 

Päästja pärast torm Debbiet

FOTO: HANDOUT/AFP/Scanpix

Queenslandi päästetöötajad / Handout/Reuters/Scanpix

FOTO: HANDOUT/Reuters/Scanpix

Üleujutus Queenslandis

FOTO: STR/AFP/Scanpix

Üleujutus Queenslandis

FOTO: Stringer/Reuters/Scanpix

Torm Debbie tõi kaasa üleujutuse

FOTO: POOL/REUTERS/Scanpix