R, 7.05.2021
Mask

CNN: asepresident Mike Pence’i turvanud agent arreteeriti, kuna ta külastas prostituuti

Salateenistuse agent peegeldumas autolt

FOTO: CARLOS BARRIA/REUTERS/Scanpix

CNNi teatel arreteeris politsei asepresident Mike Pence’i turvanud salateenistuse agendi, kuna ilmnes, et see mees kohtus Marylandi hotellis prostituudiga.

Salateenistuse teatel jõuti agendi tegevuse jälile hotelli juhi abil, kelle andmetel toimus ühes hotellitoas midagi kummalist.

Salateenistuse agent peegeldumas autolt

FOTO: CARLOS BARRIA/REUTERS/Scanpix

Mike Pence

FOTO: Evan Vucci/AP/Scanpix

Politsei jälgis seda hotelli ja agent tabati pärast numbritoast väljumist.

Politseiallika teatel esitati agendile süüdistus prostituudi teenuse kasutamises ja teda kahtlustatakse ka võimaliku salainfo lekkes. Pärast arreteerimist kontakteerus mees vabatahtlikult salateenistusega ja teatas juhtunust.

Agent külastas prostituuti möödunud nädalal, kui ta oli tööst vaba ning ta ei esitlenud end kui agenti, vaid oli eraisik.

Salateenistuse pressiesindaja kinnitas agendi töölt eemaldamist, lisades et prostituuditeenuse kasutamine leidis aset tööst vabal ajal ning lisaks politseile uurib juhtunut ka salateenistuse sisekontroll.

Agent pidi pärast arreteerimist oma relva, töötõendi ja teised tema valduses olnud tööga seotud esemed ära andma. Lisaks kaotas ta juurdepääsu salateenistuse hoonesse ja sealsetele salaandmetele.

«Seda agenti ootab ees range distsiplinaarkaristus, me kaalume erinevaid karistamisvõimalusi,» lisas salateenistuse pressiesindaja.