Video: klaveri seest leiti kuus kilogrammi hinnalisi kuld- ja hõbemünte

Klaverihäälestaja Martin Backhouse

FOTO: Richard Vernalls/AP/Scanpix

Möödunud aastal leidis Shropshire’is tegutsev klaverihäälestaja Martin Backhouse talle häälestamiseks toodud vanast klaverist 913 kuld- ja hõbemünti, mis pärinesid 19. sajandist ja 20. sajandi algusest.

Backhouse’i teatel olid mündid, mida on umbes kuus kilogrammi pakitud nahkkotikestesse, kuid aarde väärtus ei ole veel teada, edastabyahoo.com. 

Klaverihäälestaja Martin Backhouse

FOTO: Richard Vernalls/AP/Scanpix

Briti muuseumi numismaatikaeksperdi Peter Reavilli hinnangul on tegemist hinnalise mündikollektsiooniga, mille väärtus on naeltes väga suur.

Briti võimud ei ole leidnud, kellele klaver varem kuulus ja kes mündid võis sellesse peita.

Klaverihäälestaja Martin Backhouse / AP/SCANPIX

FOTO: AP/Scanpix

Praegu kuulub see klaver Bishops Castle Community College ’ile, mille esindaja viis instrumendi häälestada teadmata, et selles on varandus. Võimude teatel saavad nii kool kui klaverihäälestaja leiutasu.

Klaverihäälestaja Martin Backhouse

FOTO: Richard Vernalls/AP/Scanpix

Koolile klaveri annetanud abielupaar, Graham ja Meg Hemmings, oli selle omanik 33 aastat, kuid möödunud aastal andsid nad selle koolile ja seega ei ole neil nüüd õigust sellele aardele ega ka leiutasule.

Klaverihäälestaja Martin Backhouse

FOTO: Richard Vernalls/PA Wire/PA Images/Scanpix

Meg Hemmings sõnas meediale, et nad ei ole kurvad, et kallist mündikogust ilma jäid.

«Sellel klaveril on huvitav ja intrigeeriv saatus, me ei tea tema tervet lugu. Võimud otsisid klaveri eelmisi omanikke ja raha peitjat, kuid ei leidnud,» lisas naine.

Kuna omanikke ei leitud, siis lähevad leitud mündid riigile.