Prints Philipi areenilt lahkumine toob Williamile ja Catherine’ile rohkem tööd

Prints William ja hertsoginna Catherine

FOTO: POOL/REUTERS/Scanpix

Eile kutsus Briti kuninganna Elizabeth II kokku õukonna, et teatada oma mehe, prints Philipi avalikust elust tagasi tõmbumisest.

Briti meedia teatel on 95-aastase printsi tervis olnud kõikuv ja tõenäoliselt selle tõttu tahab prints «pensionile» jääda, samas aga langeb teiste kuningliku pere liikmete õlule rohkem esinduskohustusi.

70 aastat avalikkuses olnud prints Philipit näeb esindussündmustel kuni augusti lõpuni, alates septembrist ta ametlikel sündmustel enam ei osale, kuid aegajalt võib teda näha sündmustel, mis talle huvi pakuvad.

Prints Philip

FOTO: Arthur Edwards/PA Wire/PA Images/Scanpix

91-aastane kuninganna Elizabeth II jätkab töö tegemist nagu seni, kuid teda toetavad ja abistavad selles pereliikmed, eelkõige troonipärija, prints Charles, kuid ka prints William ja prints Harry.

Kuninganna Elizabeth II ja prints Philip / TOBY MELVILLE/REUTERS/Scanpix

FOTO: TOBY MELVILLE/Reuters/Scanpix

Prints William ja ta naine Catherine lasid renoveerida Williami ema, printsess Diana elukohaks olnud Kensingtoni palee, kuhu nad sel sügisel sisse kolivad pärast seda, kui William lõpetab töö Norfolkis päästekopteri piloodina.

Prints William ja hertsoginna Catherine / PETER NICHOLLS/REUTERS/Scanpix

FOTO: Peter Nicholls/Reuters/Scanpix

Prints Williamil ja hertsoginna Catherine’il on juba varasemast kuningliku perekonna esindajatena mitmeid töökohustusi, kuid nüüd saavad nad oma õlgadele ka neid, millega varem tegeles prints Philip, kes on Williami vanaisa.

Prints William ja hertsoginna Catherine / Chris Jackson/AFP/Scanpix

FOTO: CHRIS JACKSON/AFP/Scanpix

Lisaks Williamile ja Catherine’ile täidavad kuningliku pere esinduskohustusi ka kuninganna Elizabeth II ja prints Philipi lapsed, prints Charles, printsess Anne, prints Andrew ja prints Edward ning Edwardi naine, Wessexi krahvinna Sophie.

Kuninganna Elizabeth II, prints Philip ja prints Charles

FOTO: RUSSELL CHEYNE/REUTERS/SCANPIX

Möödunud aastal loobus Elizabeth II 25 organisatsiooni patrooni kohast ning need kohustused võtsid üle William ja Catherine.

Prints William ja hertsoginna Catherine

FOTO: POOL/REUTERS/Scanpix

Briti õukonna andmetel täitis prints William 2016. aastal 80 päeva jooksul esindusülesandeid, kuid sel aastal on tal tööd märgatavalt rohkem. 

Küsitlused on näidanud, et suur osa britte näeks Williamit ja Catherine'i hea meelega tulevase kuninga ja kuningannana.