E, 8.03.2021
Nike

Suurbritannia väljastas populaarse puhkusesaare kohta reisihoiatuse

Rannapuhkus

FOTO: Vida Press

Suurbritannia välisministeerium hoiatas kõiki Roheneemesaartele reisijaid, sest viimasel ajal on seal aset leidnud hulgaliselt rööve ja seksuaalseid kuritegusid.

Osa Roheneeme saartest on sattunud tõelise kurjategijate võimu alla, sest viimasel ajal on turistid langenud seal rünnakute ohvriks. Samuti hoiatas Briti välisministeerium ka suureneva hulga sissemurdmiste üle kahes kõige populaarsemas kuurordis, vahendab Express.

Reisikorraldajad ei ole seni hoiatusega kaasa läinud ning peavad Roheneemesaari endiselt turvaliseks sihtpaigaks. Ühtlasi ei ole hoiatust väljastanud ka Eesti välisministeerium.

Samas on turiste hoiatatud, et saartel on suur Zika viirusesse nakatumise oht, mistõttu ei tohiks saarel viibides või vähemalt kaks kuud pärast sealt lahkumist rasestuda.

«Glamuursete hotellide fassaadi taga on tegu endiselt vaese rahvaga, kes võitleb vaesusega. Turistid koos oma raha ja väärtuslike seadmetega, on lihtsaks sihtmärgiks,» sõnas reisijurist Nolan Mortimer.

Roheneemesaared on turistide hulgas muutnud järjest populaarsemaks sihtkohaks ning eelmisel aastal tõusis sealne turistiarv 13,6 protsenti.