N, 1.10.2020

Ameeriklased pakuvad sotsiaalmeedias uueks FBI juhiks Ivanka Trumpi, Steven Seagali ja Darth Vaderit

Steven Seagal

FOTO: Viktor Drachev/Viktor Drachev/TASSScanpix

USA president Donald Trump vallandas Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) juhi James Comey, kes väidetavalt sai oma lahtilaskimisest teada teleuudistest.

2013. aastal FBI peadirektoriks saanud Comey läheb ajalukku sellega, et ta käivitas uurimise, kas Trumpi valimiskampaania ja Venemaa vahel on seos.

James Comey / KEVIN LAMARQUE/REUTERS/Scanpix

FOTO: KEVIN LAMARQUE/Reuters/Scanpix

Ameeriklased pakuvad sotsiaalmeedias agaralt, kellest võiks saada FBI uus juht.

Ameeriklaste huumorimeelel ei ole piire, sest FBI juhina pakuti välja president Donald Trumpi nõunikust tütart Ivanka Trumpi, tema meest, kes on samuti Valge Maja nõunik, Jared Kushnerit, kuid ka Trumpi nooremat tütart Tiffany Trumpi, kes asub sügisel õppima õigusteadust. Mööda ei mindud ka esileedi Melania Trumpist, keda soovitas FBI uueks juhiks üsna mitu sostiaalmeedia kasutajat. Nad põhjendasid, et Ida-Euroopast pärit naine näeb välja nagu agent mõnest kolmandajärgulisest seriaalist, tekitades juba oma välimuse ja olemusega pättides hirmu.

Ivanka Trump

FOTO: JOSHUA ROBERTS/Reuters/Scanpix

Jared Kushner

FOTO: Evan Vucci/AP/Scanpix

Tiffany Trump / Angela Weiss/AFP/Scanpix

FOTO: ANGELA WEISS/AFP/Scanpix

Melania Trump

FOTO: Mandel Ngan/AFP/Scanpix

Kuid oli ka neid, kelle arvates võiks FBI peadirektoriks saada animaseriaalist «Simpsonid» tuntud politsenik Clancy Wiggum, «Tähesõjad» filmide antikangelane Darth Vader ja näitleja Steven Seagal, kes on Venemaa presidendi Vladimir Putini suur sõber ja kellel on Venemaa kodakondsus ning keda USAs peetakse julgeolekuohuks.

Animaseriaali «Simpsonid» tegelane, politseinik Clancy Wiggum / wikipedia.org

FOTO: Wikipedia.org

Darth Vader

FOTO: Henny Ray Abrams/AP/Scanpix

Steven Seagal

FOTO: Viktor Drachev/Viktor Drachev/TASSScanpix

Osa ameeriklasi läks oma pakkumistes veelgi kaugemale, soovitades FBI juhtimise anda üle Venemaa presidendile Vladimir Putinile, kuna Venemaa niikuinii üritab alates Trumpi presidendikampaaniast USA sisepoliitikasse sekkuda.

Vladimir Putin

FOTO: SPUTNIK/REUTERS/Scanpix

Veel öeldi, et kuna Valge Maja peastrateeg Steve Bannon ei ole oma tööga hakkama saanud ja ta käib president Trumpile närvidele, siis võiks ta sokutada Trumpi silme alt ära, tehes ta FBI juhiks.

Steve Bannon

FOTO: CARLOS BARRIA/REUTERS/Scanpix

FBI juhi kohale pakuti ka märulikangelasi Jean-Claude van Damme’i, Vin Dieselit ja Jason Stathami. Need kolm meest on kogenud piisavalt actionit ja olnud ohuolukordades, et saada hakkama ka Föderaalse Juurdlusbüroo juhtimisega.

Jean-Claude Van Damme

FOTO: Sindeyev Vladimir/ITAR-TASS/Scanpix

Vin Diesel

FOTO: Steven Bergman/AFF/PA Images/Scanpix

Jason Statham

FOTO: VALERIE MACON/AFP/Scanpix