Pidu Vabaduse väljakul: toidutänav ja tasuta kontserdid NÖEPist Genkani!

NOËP

FOTO: TMW pressimaterjal

Neljapäeva, 29. juuni õhtul toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistav tasuta kontsert, kus esinevad tuntud Eesti artistid Kukerpillidest NOËPini.

Sündmuse tarbeks luuakse väljakule ka kohvikute ja tänavatoidu ala, Laste Vabariigi labürint-mänguala ja töötoad ning ainulaadsed puitinstallatsioonid.

Juba alates tänasest hakkab Vabaduse väljakule kerkima puitinstallatsioonidest «digitihnik», mis jutustab Eesti kui eesistuja lugu «Ühtsus tasakaalu kaudu», sümboliseerides nii meie kultuurile omast suhestumist looduskeskkonda kui pidevalt muutuvat identiteeti. Ligi 7 tihumeetrist ja 700 identsest puitelemendist koosneva ning põnevaid kohtumispunkte ja platoosid tekitava «digitihniku» autoreiks on tänavuse noore arhitekti preemia laureaadid Sille Pihlak ja Siim Tuksam arhitektuuripraksisest PART.

Koostöös Tallinna Tänavatoidufestivaliga rajatakse neljapäeva õhtuks Vabaduse väljakule tänavatoidu ja kohvikute ala. Esindatud on meie rahvuskalale spetsialiseerunud KrõbeRäim, vesikringleid pakkuv Bite My Bagel, aasia maitseid üle Eesti levitav food-truck Kolm Nuudlit, MTÜ Mondo Süüria köök, pitameistreist Street Food Team, BBQ Truck Lätist, Tallinna Tehnikaülikooli kohviku Nohik kohvibuss ja Paulig Coffee Truck. Toiduala kujundab pikkade laudadega mõnusaks ühiseks söömaajaks Homeart kodusisustuspood.

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistava kontserdi toiduala ning laste mänguala avatakse Vabaduse väljakul neljapäeval, 29. juunil kell 18.00. Kell 19.30 algaval kontserdil esinevad Eesti Raadio Laste Laulustuudio, Estonian Cello Ensemble, Estonian Voices, Frankie Animal, Genka, Kadri Voorand, Kukerpillid, Mari Jürjens, Miljardid, NOËP, Vaiko Eplik, Winny Puhh ja Ühendkoor Veronika Portsmuthi juhatusel. Artistide etteasted ühendab katkematuks tervikuks helilooja, DJ ja produtsent Sander Mölder. 

Linnarahvast tervitavad kontserdil Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Eesti peaminister Jüri Ratas.