Režissöör Luc Besson kasutas noori filmitegijaid, et oma meeskonnale «puust ja punaseks» teha

Stseen filmist «Valerian ja tuhande planeedi linn». Pildil Valerian (Dane DeHaan) ja Laureline (Cara Delevingne)

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Prantsuse ulmelise seiklusfilmi «Valerian and the City of a Thousand Planets» (Valerian ja tuhande planeedi linn) režissöör Luc Besson sundis üliõpilasi tegema midagi sellist, mida ainult tema on suuteline välja mõtlema.

Kui filmimeeskond sai teada Bessoni ideest teha 18 minutit kestev märulistseen, millega film pidi algama, kratsisid filmitegijad kukalt, sest tegemist oli millegi väga keerulisega, edastab Business Insider.

Luc Besson

FOTO: Gonzalo Fuentes/Reuters/Scanpix

«Kui stseen oli paberile pandud, selgitasin seda võttemeeskonnale ja mul kulus selleks üks tund. Nad naeratasid, kuid samas peegeldus nende nägudelt arusaamatus, et nad ei saa aru,» sõnas Besson väljaandele Entertainment Weekly.

Luc Besson selgitas oma meeskonnale, et filmi peategelane Valerian (Dane DeHaan) ja ta partner Laureline (Cara Delevingne) lähevad missioonile tühjale planeedile, kus eriprille kandes ilmub suurlinn oma tänavate ja hoonetega.

Stseen filmist «Valerian ja tuhande planeedi linn». Pildil Valerian (Dane DeHaan) ja Laureline (Cara Delevingne)

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Eriprille kandev Valerian läheb oma missiooni täideviimiseks linna koos Laureline’iga, kes prille ei kanna. Naine näeb kaasalast tegemas kummalisi liigutusi ja rääkimas, samas temale on näha vaid tühi kõrb. Läbi ulmelinna liikuvat Valeriani aetakse taga ning siis jääb ta kõrbe ja linna vahele lõksu.

Stseen filmist «Valerian ja tuhande planeedi linn». Pildil Valerian (Dane DeHaan) ja Laureline (Cara Delevingne)

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Stseen filmist «Valerian ja tuhande planeedi linn». Valerian (Dane DeHaan) ja Laureline (Cara Delevingne)

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Bessoni meeskond oli sellise selgituse järgselt segaduses, sest nad ei saanud aru, kuidas nad peaksid selle keerulise nägemuse ellu viima.

Besson otsustas lõpuks oma meeskonnale «teha puust ja punaseks», kutsudes Pariisi L´Ecole de la Cité  filmikooli tudengid appi.

Bessoni pooli 2012. aastal rajatud kooli 120 tudengit said kuulsalt režissöörilt kursusetööks selle tagaajamisstseeni demoversiooni. Ta viis tudengid võttepaika, kus nad said tööle hakata, et see stseen üles võtta.

«Nad olid näitlejad, kaameramehed, valgustajad ja kõik ülejäänud, keda filmitegemisel vaja on. Riputasime paberile joonistatud 600 stseeni üles ja jäädvustasime need ükshaaval. Saime hakkama kolme nädalaga, siis toimus kokkulõikamine ja heli juurde lisamine,» meneutas Besson.

Režissööri sõnul sai tema filmimeeskond alles pärast üliõpilaste demo vaatamist aru, mida nad tegema peavad.

Kriitikute sõnul on nimetatud stseen filmi «Valerian ja tuhande planeedi linn» üks paremaid.

Luc Bessoni uus film põhineb koomiksisarjal «Valerian ja Laureline».

Valerian (Dane DeHaan) ja Laureline (Cara Delevingne) on inimterritooriumite valitsuse eriagendid, kes saadetakse galaktikatevahelisse Alpha linna, kus elab olendeid kõikjalt universumist.

Kuigi enamik seal elavatest olenditest on ühendanud oma jõud ja oskused, on seal ka neid, kes neile vastu töötavad.

«Valerian ja tuhande planeedi linn» jõuab kinodesse juuli lõpus.