Usain Bolt kehitas 100 meetri pronksi peale õlgu ja läks pidutsema

Usain Bolt

FOTO: IVAN BURNYASHEV/REUTERS/Scanpix

Jamaica supersprinter Usain Bolt jooksis möödunud laupäeval Londoni kergejõustiku MMil oma karjääri viimase individuaaljooksu, 100 meetrit, milles ta pidi alla vanduma ameeriklastele Justin Gatlinile ja Christian Colemanile, jäädes kolmandaks.

Pealtvaatajad vilistasid varem dopinguga vahele jäänud ja võistluskeelu saanud Gatlini  välja, olles pettunud, et Bolt ei lõpetanud oma individuaaljookse kuldmedaliga, edastab The Sun.

Justin Gatlin alistas Usain Bolti

FOTO: KAI PFAFFENBACH/REUTERS

Bolt seevastu näitas üles tõelist spordimehelikkust ja embas võitjat Gatlinit, öledes talle paar head sõna.

Justin Gatlin ja Usain Bolt (vasakul)

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

100 meetri võitja Justin Gatlini aeg oli 9,92 sekundit, teiseks tulnud Christian Colemani aeg oli 9,94 sekundit ja kolmanda Usain Bolti aeg oli 9,95 sekundit.

Christian Coleman (vasakul), Justin Gatlin ja Usain Bolt

FOTO: Adam Davy/PA Wire/PA Images

Bolt lootis küll saada Londonist 100 meetris kulla, kuid sai pronksi. Samas see teda ei heidutanud, vaid ta sõna otseses mõttes kehitas õlgu ja läks hiljem Londoni burleskiklubisse koos kallima Kasi Bennetti ja sõpradega pidutsema.

Usain Bolt

FOTO: SUPPLIED BY XPOSUREPHOTOS.COM/SCANPIX

Bolti, Bennetit ja kaaskonda nähti Londoni The Box Soho klubi VIP tsoonis, kinnitamata andmetel pidutses Bolt Londonis ka märtsis, mais ja juunis. Bolt on Londoni trendikates pidutsemiskohtades tuntud nägu.

Usain Bolt

FOTO: IVAN BURNYASHEV/REUTERS/Scanpix

Usain Bolt

FOTO: SUPPLIED BY XPOSUREPHOTOS.COM/SCANPIX

Usain Bolt

FOTO: SCANPIX SWEDEN/SCANPIX SWEDEN/Scanpix

Usain Bolt / DANNY MOLOSHOK/REUTERS/Scanpix

FOTO: DANNY MOLOSHOK/Reuters/Scanpix

USA kunagine tuntud sprinter Michael Johnson, kes on olümpiamängudel võitnud nii 200 kui 400 meetri jooksu sõnas, et Usain Bolti nüüdne pronks ei määri ta muidu kuldset karjääri.

«Usain Bolt ei ole ainult tuntud sprinter, ta on suur isiksus, kes oskab rahvaga suhelda ja šõud teha, ta oskab võitudest rõõmu tunda viisil nagu jamaicalased tunnevad. Ta karjäär ei lõppenud katastroofiga, nagu paljud väidavad,» teatas ameeriklasest ekssprinter.

Ta lisas, et inimestele meeldib näha hea versus paha, milles Bolt on hea rollis ja Gatlin topingut tarvitanuna paha rollis, kuid elu ei ole nii mustvalge.

Johnsoni sõnul on Gatlin teinud ära suure töö, et halvast mainest vabaneda ja ta jätkab sellel kursil.

Mis aga puudutab Usain Bolti, siis on tal Londoni kergejõustiku MMil ees veel 4×100 meetri teatejooks, mis toimub 12. augustil. Loomulikult üritab Jamaica teatenelik teha kõik, et see jooks võita.

Usain Bolt REUTERS/Kevin Coombs TPX IMAGES OF THE DAY / Kevin Coombs/REUTERS/Scanpix

FOTO: Kevin Coombs/REUTERS