Londoni MMil soolojooksu teinud botswanalasest ei saanud 200 meetris maailmameistrit

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Isaac Makwala
Isaac Makwala Foto: Phil Noble/Reuters/Scanpix

Londonis toimuvate kergejõustiku maailmameistrivõistluste üks enam kajastatud sportlasi on Botswana jooksja Isaac Makwala, kes pandi selle nädala alguses noroviiruse kahtluse tõttu 48 tunniks karantiini.

Esmaspäeval ei osalenud ta 200 meetri eeljooksus ja teisipäeval ei lubatud teda 400 meetri finaaljooksule, edastab iltalehti.fi.

Isaac Makwala Foto: David J. Phillip/AP/Scanpix

Makwala eemalejäämise taga oli Rahvusvaheline kergejõustikuliit (IAAF), mis nõudis viiruskahtlusega jooksja eemaldamist võistluselt.

Kolmapäeval aga pääses Makwala IAAFi otsusega taas rajale ja ta läbis 200 meetri eeljooksu uhkes üksinduses, pääsedes poolfinaali. Paar tundi hiljem oli poolfinaal ja sealt pääses ta edasi finaali, mis toimus eile õhtul.

Isaac Makwala läbis Londoni MMil üksinda 200 meetrit, pääsedes edasi poolfinaali, kuid lõpuks ka finaali / FABRIZIO BENSCH/REUTERS/Scanpix Foto: FABRIZIO BENSCH/Reuters/Scanpix

Makwala lootis 200 meetri finaaljooksus kõrget kohta, kuid nii ei juhtunud, sest ta jäi kuuendaks.

Jooksu võitis Aserbaidžaani päritolu Türgi jooksja Ramil Gulijev ajaga 20,09 sekundit.

Botswana Isaac Makwala ja Türgi Ramil Gulijev, kes võitis meeste 200 meetri jooksu Foto: David J. Phillip/AP/Scanpix

Makwala oli enne finišit üsna heal positsioonil, kuid lõpusirgel kangestus ja ületas finišijoone ajaga 20,44 sekundit.

Meeste 200 meetri finaaljooks. Pildil Botswana jooksja Isaac Makwala ja Türgi jooksja Ramil Gulijev, kes sai maailmameistriks Foto: ANTONIN THUILLIER/AFP/Scanpix

400 meetri jooksu maailmameister, lõuna-aafriklane Wayde van Niekerk sai teise koha ajaga 20,11 sekundit ning kolmas oli Trinidadai ja Tobago jooksja Jereem Richards, kelle aeg oli van Niekerki ajast üks millisekund aeglasem.

Meeste 200 meetri finaaljooks, mille võitis Türgi jooksja Ramil Gulijev
Meeste 200 meetri finaaljooks, mille võitis Türgi jooksja Ramil Gulijev Foto: GLYN KIRK/AFP/Scanpix

Botswana võimud lubasid, et kui Makwalast saab 200 meetri jooksu maailmameister, siis saavad botswanalased veel ühe vaba päeva, kuid nii ei läinud.

Meeste 200 meetri finaaljooks, esiplaanil Botswana jooksja Isaac Makwala ja Türgi jooksja Ramil Gulijev Foto: Dylan Martinez/Reuters/Scanpix