USA president sööb Lõuna-Koreas 360-aastast sojakastet, einestades koos endise seksiorjaga

Lõuna-Korea traditsiooniline toit

FOTO: TRUTH LEEM/REUTERS/Scanpix

USA president Donald Trump alustas möödunud pühapäeval, 5. novembril 12-päevast visiiti Aasia riikides, suundudes esmalt Jaapanisse.

Eile saabus Trump Lõuna-Koreasse ning osaleb täna Soulis presidendipalees Blue House’is õhtusöögil, kus pakutakse kohalikke hõrgutisi, edastab The Telegraph.

Donald Trump ja Moon Jae-in

FOTO: JONATHAN ERNST/Reuters/Scanpix

Donald Trump ja Moon Jae-in õhtusöögil

FOTO: Andrew Harnik/AP/Scanpix

Donald Trump ja Moon Jae-in

FOTO: JONATHAN ERNST/Reuters/Scanpix

Donald Trump, Melania Trump ja Moon Jae-in

FOTO: JONATHAN ERNST/Reuters/Scanpix

Lõuna-Korea meedia teatel pakub Lõuna-Korea president Moon Jae-in õhtusöögil Trumpile ja ta kaaskonnale veiseliha, mille juurde antakse 360 aasta vanust sojakastet.

Vastavalt Trumpi erisoovile saab ta ka oma lemmikkala, harilikku merikeelt (Solea solea) grillituna.

Harilik merikeel

FOTO: wikipedia.org.

Menüüs oli samuti kohalikke krevette, mis püüti Lõuna-Korea ja Jaapani vahel tüli tekitava Dodo saare lähedalt. Jaapani kaartidel kannab see saar nime Takeshima.

Lõuna-Korea presidendi kantselei teatel on õhtusöögi menüüs veel mitmeid traditsioonilisi roogi, mis arvatavalt Trumpile maitsevad.

Magustoiduks pakutakse šokolaadikooki vaarika-vanilli kastmes, kuid ka rohelist teed ja Lõuna-Korea esileedi Kim Jung-sooni valmistatud kuivatatud hurmaad tumedas šokolaadis.

Šokolaadikook. Pilt on illustreeriv

FOTO: /©The Image Works / TopFoto/Scanpix

Lõuna-Korea president Moon Jae-in kutsus õhtusöögile ka Teise maailmasõja ajal Jaapani sõdurite seksiorjaks olnud Lee Yong-sooni.

Niinimetatud lohutusnaised on on olnud Lõuna-Korea ja Jaapani vaheliseks tüliõunaks aastakümneid.

Trumpile pakutav eriline kaste on valmistatud 1657. aastal. Ajaloost on teada, et nimetatud aastal  jõudsid esimesed inglastest kveekerid Põhja-Ameerikasse, asudes elama New Amsterdami, millest sai hiljem New York. Prantslased tutvusid kohviga ja Londonis avati esimene kakaomaja, kus sai seda populaarsust kogunud jooki nautida.

Lõuna-Koreas Trumpile pakutav kaste on vanem kui USA, mis asutati 13 Briti Põhja-Ameerika kolooniast 1776. aastal.

Sojakaste on Aasia köögi tähtis koostisosa, seda valmistatakse küpsetatud sojaubade fermenteerimisel teravilja ja soolaga. Sojauba loob kaste põhimaitse, teravili annab magusust ja aroomi, sool aitab laagerduda. Hele sojakaste on vedelam ja soolasem, tume soajakste paksem ja magedam.

Tume sojakaste

FOTO: wikipedia.org

Lõuna-Korea oksjonil müüdi mõni aeg tagasi 450 aasta vanune sojakaste, mille eest maksti 90 000 dollarit.