«Kaardimaja» lõpetamine võtab rohkem kui 2000 inimeselt töö

Seriaal «Kaardimaja» võeti enamjaolt üles Baltimore'is

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Netflixi menusarja «Kaardimaja», mida on võetud üles peamiselt Baltimore’is ja selle ümbruses, on valmis viis hooaega ja enne võtete peatamist oli käsil kuues hooaeg.

Peategelast, manipulaatorist poliitikut Frank Underwoodi kehastanud staari Kevin Spacey ümber lahvatas seksuaalse ahistamise skandaal ja Netflix otsustas Spaceyga koostöö lõpetada, edastab cnn.com.

Kevin Spacey

FOTO: NICHOLAS KAMM/AFP/Scanpix

«Kaardimaja» produtsendid teatasid Spacey skandaali lahvatades, et sari lõppeb kuuenda hooajaga. Sotsiaalmeedias arutati, et imelikult langes Spacey vallandamine ja teade sarja lõpetamisest samasse aega ning seega saab oletada, et need kaks asja on seotud. Samas fännid loodavad, et sari kestab edasi ja saab veel hooaegasid.

Kuna sarja on üles võetud Baltimore’is, siis on sealt palgatud palju lisa- ja tehnilisi töötajaid. Esialgsel hinnangul toob sarja lõpetamine kaasa rohkem kui 2000 töökoha kaotuse.

Seriaal «Kaardimaja» võeti enamjaolt üles Baltimore'is. Pildil Kevin Spacey ja Robin Wright

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Üks, kes töö võib kaotada, on alates neljandast hooajast võtteplatsidel elektrikutööd teinud Michael Piekutowski. Elektriku sõnul on see seriaal aidanud kogu Baltimore’i, mitte ainult neid, kes töölepingu alusel selle tegemises töötavad.

«Kasu on saanud mitmed toitlustus-, majutus-, koristus-, transpordi- ja hulgimüügiettevõtted, kellest paljude sissetulek väheneb, kui «Kaardimaja» enam nende teenuseid ei vaja,» sõnas Piekutowski.

Seriaal «Kaardimaja» võeti enamjaolt üles Baltimore'is

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Netflix teatas möödunud nädalal, et lõpetab Kevin Spaceyga igasuguse koostöö. Spaceyt süüdistas esimesena seksuaalses ahistamises 46-aastane näitleja Anthony Rapp, hiljem veel mitmed meesnäitlejad ning lõpuks ka «Kaardimaja» näitlejad ja tehnilise meeskonna liikmed.

Kevin Spacey

FOTO: JUSTIN TALLIS/AFP/Scanpix

«Netflix langetas otsuse Spaceyga igasugune töösuhe lõpetada. Otsime koos produktsioonifirmaga Media Right Capital, mis on «Kaardimaja» tootja, olukorrale lahendust,» teatasid Netflixi esindajad.  

«Kaardimaja» kuuenda hooaja võtted peatati pärast Spacey vallandamist.

Seriaal «Kaardimaja» võeti enamjaolt üles Baltimore'is

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

USA meedia teatel oli Netflixi ja Media Rights Capitali juhtidele ammu teada, et Spacey käitub kaasnäitlejate ja võttemeeskonna suhtes ahistavalt, kuid nad ei astunud kohe samme selle takistamiseks, vaid kaalusid pikalt, mida teha.  

Seriaal «Kaardimaja» võeti enamjaolt üles Baltimore'is. Pildil Kevin Spacey ja Robin Wright

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Selles seriaalis on näha väga paljusid Baltimore’i paiku. Näiteks linna kaguosas olevat Pattersoni parki, kus Spacey kehastatud poliitikust tegelane Frank Underwood käis jalgrattaga sõitmas.

Kaader seriaalist «Kaardimaja». Pildil keskel Frank Underwood (Kevin Spacey)

FOTO: David Giesbrecht/AP/Scanpix

USA kongressihoone võtted toimusid Baltimore’i maakonna kohtuhoones, samuti kasutati võttepaigana seal lähedal asuvat Cunninghami kohvikut ning veel mitmeid paiku, mille Baltimore'i elanikud on sarja vaadates ära tundnud. 

«Kaardimaja» produktsioonifirma palkas neljandal ja viiendal hooajal Baltimore’is ja Marylandis 1800 inimest, kelle seas oli nii massistseenides osalejaid kui tehnilisi töötajaid. Lisaks abistasid veel sajad inimesed 1750 teenuseid pakkuvast firmast. Kokku oli sellest piirkonnast palgatuid üle 2000.  

Audit näitas, et «Kaardimaja» viies hooaeg tõi Marylandi osariigile ja Baltimore’ile 129 miljonit dollarit kasu.