Raudmees Tanel Padar võttis ette järjekordse pöörase katsumuse

Tanel Padar

FOTO: promo

Tanel Padar, kes läks hiljuti lahku Kristel Mardisoost on pühendunud ülikooliõpingutele ja tervisliku eluviisi propageerimisele.

Nimelt on raudmees võtnud vastu järjekordse väljakutse ja registreerinud end maailma kuulsaimale jalgrattaspordivõistlusele Tour de France, vahendab Kroonika.
Tanel Padar on kindlasti teadlik sellise võistluse raskusastmest ning kindlasti on mehel aega end spordisündmuseks ette valmistuda - Tour de France toimub järgmise aasta juulis. Tegemist on Prantsusmaal toimuva rattaspordivõislusega, mis toimus esimest korda aastal 1903. Eestlastest on kuulsal spordivõistlusel osalenud Jaanus Kuum, Lauri Aus, Tanel Kangert, Jaan Kirsipuu, Janek Tombak ja Rein Taaramäe.
Kõige rohkem kordi, 10, on tuuril esinenud Kirsipuu, kes aga pole kordagi lõpetada suutnud. See-eest on ta saanud neli etapivõitu ja 1999 sõitis ta kogu tuuri esimese poole liidrina. Esimese eestlasena lõpetas tuuri Jaanus Kuum. Parima kohaga on tuuri lõpetanud Rein Taaramäe, kes 2011. aastal lõpetas tuuri 12. kohal ja noorte arvestuses 2. kohal.