P, 27.09.2020

Video: Texases lammutatakse kirik, kus 26 inimest elu kaotas

Sutherland Springsi baptistikirik

FOTO: SCOTT OLSON/AFP/Scanpix

USAs Texases Sutherland Springsi baptistikirikus toimus möödunud pühapäeval, 5. novembril tulistamine, milles kaotas elu 26 ja sai vigastada 20 inimest.

Selles kahtlustatakse 26-aastast endist sõjaväelast Devin Kelleyt, kes 2014. aastal USA õhujõududest välja visati ja perevägivalla eest kohtu alla anti, saades ühe aasta pikkuse vanglakaristuse, teatab timemagazine.com. 

Devin Kelley

FOTO: Handout/Reuters/Scanpix

Pärast tulistamist põgenenud Kelley tabati ühe kohaliku poolt, kes teda tulistas. Uurimine näitas, et mees hukkus lõpuks oma käe läbi.

Sutherland Springsi baptistikiriku pastori Frank Pomeroy teatel on see kirik surmapaik ja selle tõttu hoone lammutatakse.

Frank Pomeroy ja ta naine Sherri Pomeroy

FOTO: SCOTT OLSON/AFP/Scanpix

«Seda kirikut ei saa enam kasutada palvetamiskohana, kuna see tuletab kurba sündmust meelde. Tahame pärast hoone mahalõhkumist teha sinna hukkunute mälestusala. Uue kiriku plaanime ehitad kirikule kuuluvale maale, mis asub teises kohas,» teatas pastor.

Frank Pomeroy ja ta naine Sherri Pomeroy

FOTO: RICK WILKING/REUTERS/Scanpix

Politsei valvamas Sutherland Springsi baptistikirikut

FOTO: SCOTT OLSON/AFP/Scanpix

Texase kuberneri Greg Abboti teatel toimub pühapäeval, 12. novemberil üleosariigiline Sutherland Springsi tulistamises hukkunute mälestamine.

Texase osariigi kodanike julgeoleku eest vastutava ameti teatel hukkus kirikutulistamises kaheksa meest ja 17 naist, kelle vanus oli 1 – 77 eluaastat.  hukkunutest kaheksa olid lapsed või teismelised, neist vanim oli 16-aastane. Hukkunute sekka loeti ka tulistamises elu kaotanud Crystal Holocombe’i sündimata laps, kes oleks pidanud ilmavalgust nägema detsembri alguses.

Sutherland Springsi baptistikirik

FOTO: SCOTT OLSON/AFP/Scanpix

Tulistamises kaotas elu ka pastor Frank Pomeroy ja ta naise Sherri Pomeroy 14-aastane tütar Annabelle Pomeroy.

Annabelle Pomeroy

FOTO: Reuters/AFP/AP/SCANPIX

USAs on ka varem lõhutud hooneid, kus on massitulistamise tõttu inimesi hukkunud.

Näiteks lammutati Connecticutis Newtonis asunud Sandy Hooki põhikool, kus relvastatud mees tappis 2012. aasta detsembris 20 last ja kuus täiskasvanut. Uus koolihoone kerkis algsest hoonest natuke kaugemale.

Connecticuti Newtoni Sandy Hooki kool, kus 2012. aastal leidis aset tulistamine

FOTO: Handout/Reuters/Scanpix

Connecticutis Newtonis asunud Sandy Hooki põhikooli lammutamine

FOTO: MICHELLE MCLOUGHLIN/Reuters/Scanpix

Pennsylvanias Lancasteris lammutati 2006. aastal, kümme päeva pärast tulistamist koolimaja. Relvastatud mees võttis õpilasi pantvangi ning lasi maha viis tüdrukut, kelle vanus oli 6 – 13 eluaastat.