K, 23.09.2020

Video: Teine maailmasõda läbi filmi «Kariibi mere piraadid: maailma lõpus» merelahingustseeni

Johhnny Depp ja Geoffrey Rush filmis «Kariibi mere piraadid: maailma lõpus»

FOTO: AP/Scanpix

Youtube’is on video millel on edasi antud Teise maailmasõja tähtsamad momendid ja lahingud läbi menufilmi «Pirates of Caribbean: World’s End» (Kariibi mere piraadid: maailma lõpus) merelahingu.

Video kohaselt on liitlased Johnny Deppi kehastatav piraadikapten Jack Sparrow, kes on USA vägede juht, kapten Barbossa (Geoffrey Rush) aga briti väejuht. Barbossa ahv esindab kanadalasi.

Orlando Bloomi tegelasest Will Turnerist on saanud nõukogude diktaator Jossif Stalin ning Davy Jonesi  kummituslaeva «Lendava hollandlane» meeskond on Punaarmee sõdurid.  

Jossif Stalin

FOTO: Scanpix

Videol nähtavas lahingustseenis on Lord Cutler Beckett võrdustatud natsi-Saksamaa diktaatori Adolf Hitleriga. Becketti laeva purunemise ja ta enda hukkumisega viidatakse Hitleri surmale ja Saksamaa hävingule.

Kaader filmist «Kariibi mere piraadid: maailma lõpus». Pildil Lord Beckett (Tom Hollander)

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Adolf Hitler (1889-1945)

FOTO: Personalities/Scanpix

«Kariibi mere piraatide» kõrvaltegelaste näol on ära toodud veel mitmed Teise maailmasõja liitlasriigid ja teljeriigid.

Hitler lasi end 1945. aasta mais Berliini punkris maha, nõukogude Punaarmee oli siis juba Berliinis. Toimusid tänavalahingud, milles saksa sõdurid tegid viimaseid jõupingutusi, kuid nõukogude väed tungisid peale ja lõpuks vallutasid nad Berliini.

Teine maailmasõda kestis 1. septembrist 1939 kuni 2. septembrini 1945. Tegemist oli globaalse konfliktiga, milles osales rekordiline arv, 100 miljonit sõjaväelast.

Teine maailmasõda

FOTO: akg-images/akg-images/Scanpix

Sõja käivitas Saksamaa, mida toetasid põhiliselt Itaalia ja Jaapan, kuid oli ka marionettriike. Teisel pool olid liitlased eesotsas Suurbritannia, USA, Prantsusmaa ja Nõukogude Liiduga.

USA lennukikandjad Teise maailmasõja ajal Vaiksel ookeanil

FOTO: akg-images/akg-images/Scanpix

Normandia dessant 6. juuni 1944

FOTO: /The Image Works / TopFoto/Scanpix

Liitlaste võit tõi kaas Saksamaa Kolmanda Riigi lagunemise, ÜRO loomise ning USA ja Nõukogude Liidu vahelise külma sõja.

«Kariibi mere piraadid: Maailma lõpus» (Pirates of the Caribbean: At World's End) on 2007. aasta seiklusfilm, mis on «Kariibi mere piraadid» filmisarja kolmas film.

Kaader filmist «Kariibi mere piraadid: maailma lõpus»

FOTO: Kuvatõmmis/Youtube