Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Betty McHugh
Betty McHugh Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Kanadalanna, kelle hüüdnimi on Lendav vanaema, püsitas USAs Hawaiil Honolulus 10. detsembril toimunud maratonil oma vanuseklassis uue maailmarekordi.

Vancouverist pärit 90-aastane Betty Jean McHugh läbis maratoni ajaga 6:47:31, olles üle kahe tunni kiirem tema vanuseklassi rekordist, mis oli 8:53:08, teatab runningmagazine.ca.

Eelmise, kaheksatunnise jooksurekordi taga oli ameeriklanna Mavis Lindgren ja see pärines 1997. aastast.

Mavis Lindgren
Mavis Lindgren Foto: Kuvatõmmis/Youtube

Maratonistatistika kohaselt on McHugh nimel 14 maailmarekordit. Tema nimel on nii 82-, 85-,88- kui 90-aastaste maailmarekordid.

Kanadalanna parim maratonitulemus on 82-aastaste vanuseklassis ajaga 4:53:06.

McHugh ja ta pere jaoks on Hawaii maraton juba traditsioon, sest mitmetel aastatel on sellel osalenud palju pereliikmeid.

Sel aastal jooksid koos eaka jooksjaga tema poeg Brent ja kaks lapselast, David ja Ava, kes said vastavalt ajad 3:47, 3:54 ja 4:36.

Möödunud aastal ei saanud McHugh Hawaii maratonil põlvevigastuse tõttu osaleda, kuid selleks aastaks oli ta paranenud.

Naise sõnul oli ta distantsi alguses ettevaatlik, kuid siis hakkas jooks sujuma ja ta nautis seda kuni lõpuni.

2017. aasta Honolulu maratoni võitis meeste arvestuse Keenia jooksja Lawrence Cherono ajaga 2:08:27 ja naiste arvestuses samuti Keenia jooksja Brigid Kosgei, kelle aeg oli 2:22:15. Tegemist on Honolulu maratoni kahe uue rekordiga.

Hawaii Honolulu maratoni võitis meeste arvestuses keenlane Lawrence Cherono (keskel) Foto: TOM PENNINGTON/AFP/SCANPIX
Hawaii Honolulu maratoni võitis naiste arvestuses keenlanna Brigid Kosgei (keskel) Foto: TOM PENNINGTON/AFP/SCANPIX
Hawaii Honolulu maraton
Hawaii Honolulu maraton Foto: TOM PENNINGTON/AFP/SCANPIX

Hawaii Honolulu maratonile oli registreerunud 32 000 jooksjat, kellest umbes pooled olid Jaapanist ja USAst.