Video: paavst Franciscuse arvates on sensatisooniliste uudiste tagaajajad seasõnnikus sonkijad

Paavst Franciscus

FOTO: TONY GENTILE/REUTERS/Scanpix

Paavst Franciscus kritiseeris ajakirjanikke, kes toodavad valeuudised ja puhuvad vanad skandaalid taas lõkkele, andes uudistele sensatsioonilise maigu.

Paavsti sõnul on selliste uudiste tootmine moraalireeglite jäme rikkumine ja väga tõsine patt, edastab The Guardian.

Paavst Franciscus

FOTO: Grzegorz Galazka/SIPA/Grzegorz Galazka/SIPA/Scanpix

Katoliku kiriku pea lisas, et sellised uudised kahjustavad kõiki, kes nendega seotud on, kaasa arvatud kirjutajaid endid.

Franciscus, kes kavatseb oma iga-aastases aastalõpusõnumis käsitleda ka valeuudiste massilist levikut, sõnas möödunud nädalalõpul katoliku meediale, et demokraatlikes ühiskondades on ajakirjanikel suur vastutus.

Paavst kutsus ajakirjanikke üles avaldama vaid sellist informatsiooni, mis on tasakaalus ning kus on mõlemale või mitmele osapoolele sõna antud.

«Ajakirjanikud, eriti aga katoliiklastest ajakirjanikud ei tohiks toime panna kommunikatsioonipattu, edastada desinformatsiooni või anda edasi ühepoolset, kallutatud ja sensatsioonilist uudist, samuti on keelatud kellegi laimamine ning vanade juhtumite ülessoojendamine ja uuesti esitlemine varasemast sensatsioonilisemana,» teatas paavst.

Franciscuse sõnul peaksid ajakirjanikud olema vastutustundlikud, et nad ei kahjustaks ennast, oma kolleege ja teisi, kellest jutt on.

Ajakirjaniku töövahendid, sülearvuti ja fotoaparaat

FOTO: Bj/Scanpix

Paavsti arvates saab sensatsiooniliste uudiste tagaajamist võrrelda koprofiiliaga, mis on erutuse saamine väljaheidetest.

«Osa ajakirjanikke on langenud tasemele, mis on võrreldav seasõnnikus sonkimisega. See on moraali ja eetika vastane,» nentis paavst. 

Siga

FOTO: Aldo Luud / Õhtuleht