K, 28.10.2020

USAs Minnesotas langes temperatuur miinus 37 kraadini

Termomeeter näitab 30 miinuskraadi

FOTO: Caro / Sorge/Caro / Sorge/Scanpix

USA põhjaosas on käes tõeline talv külmade ja tuiskudega ning mõnel pool näitab termomeeter külmarekordeid, näiteks Minnesotas mõõdeti sel nädalal miinust 37 kraadi.

Meteoroloogide teatel külmalaine jätkub ning hoiatati, et kui ei ole vajadust välja minna, siis tuleks olla hoonetes sees, sest õues olijaid ohustavad külmakahjustused ja hüpotermia, edastab The Independent. 

Külma ilma selfi

FOTO: ALICE CHICHE/AFP/Scanpix

USA meteoroloogiakeskuse teatel mõõdeti eile, 27. detsembril Minnesota osariigis, mida peetakse USA üheks jahedamaks kohaks, International Fallsi linnas miinust 37 kraadi. Eelmine jahedusrekord oli seal miinus 32 kraadi ja see mõõdeti 1924. aastal.

Minnesotas International Fallsis mõõdeti temperatuurirekord miinus 37 kraadi

FOTO: Glenn Russell/AP/Scanpix

Minnesotas Hibbingis mõõdeti nüüd miinus 28 kraadi, sealne eelmine külmarekord oli miinust 27 kraadi ja see mõõdeti 1964. aastal.

Termomeeter näitab 30 miinuskraadi

FOTO: Caro / Sorge/Caro / Sorge/Scanpix

Õhk tundub jahedamana veel selle tõttu, et puhub tugev tuul.

Külm ilm

FOTO: Eric Miller/Reuters/Scanpix

USA Suure järvistu piirkonnas ja kirdeosas on maas paks lumevaip, mille paksus on paiguti üle 160 sentimeetri.

Tänava puhastamine lumest

FOTO: DARREN MCCOLLESTER/AFP/Scanpix

Minnesotas külmus madalate temperatuuride tõttu isegi Minnehaha juga, mis tavaliselt ei külmu. Politsei ja looduskaitseinspektorite sõnul seavad inimesed end jäist juga vaatama minnes ohtu, kuna võivad alla kukkuda.

Kui Minnesotas on väga jahe, siis Pennsylvanias Eries on temperatuur umbes miinus kümne kraadi juures, kuid seal mattus kogu linn paksu lumevaiba alla ja kohalikud pidid oma autod ja majad lumest välja kaevama.

Lumi Pennsylvanias Eries

FOTO: SOCIAL MEDIA/REUTERS/Scanpix