P, 20.09.2020

Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal esineb enim nominatsioone kogunud Miljardid

Miljardid

FOTO: Herkki Erich Merila

Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal esineb spetsiaalselt selleks õhtuks loodud erinumbriga ansambel Miljardid, kes pälvis tänavu enim nominatsioone, suisa viies kategoorias.

«Viis nominatsiooni on väga hea. Tahaksime võita vähemalt neli auhinda, nii et igaüks saaks üht käes hoida, poseerida nendega ning postitada pildid sotsiaalmeediasse,» kommenteeris Miljardite laulja Marten Kuningas.

Kuninga sõnul ei saa Miljardite esinemine olema midagi ebaharilikku. «Ikka eht-miljarditelikult vaba ja vallaline. Muidugi lava ja saal on ilmselt suurimad, kus oleme koos esinenud. Grandioosne,» ütles Kuningas.

Eesti Muusikaauhinnad on saanud muusikute jaoks väga oluliseks sündmuseks. Marten Kuninga arvates annab see tunnustusele teatava ametliku joone. «Kuigi ma ise tiitlitest ega medalitest suurt ei hooli, pean siiski positiivseks seda tähelepanu, mis meie kunstile osaks saab, sest võib-olla mõni inimene hakkab just selle tõttu meie muusikat kuulama,» loodab ta.

Eesti Muusikaauhinnad 20 aasta juubeli gala toimub 25. jaanuaril Saku Suurhallis, lavale on oodata läbi aegade suurimat artistide hulka, teiste hulgas esinevad Trad.Attack!, Liis Lemsalu, Tanel Padar, NOËP, Ott Lepland, Genka, Arop ja Reket. Õhtut juhivad Eda-Ines Etti ja Karl-Erik Taukar. See ei ole aga veel kaugeltki kõik, järgmised artistid tehakse teatavaks juba sel nädalal.