Video: USA tippülikooli korporandid saavad «seaküpsetamise» seksivõistluse eest karistada

Cornelli ülikooli meesüliõpilaste korporatsiooni Zeta Beta Tau klubimaja

FOTO: facebook.com

Ameerika Ühendriikides New Yorgi osariigis Ithacas asuva maineka Cornelli ülikooli korporatsioon Zeta Beta Tau korraldas oma liikmetele võistluse, milles meesüliõpilastel tuli seksida võimalikult paljude naistega.

Reegliks oli, et mida enamate naistega mehed seksisid, seda suurem oli võimalus võita ning kui kahe kõige agarama seksija vahel tekkis viik, siis võitis see, kelle seksipartnerite seas oli paks ja suure kehakaaluga naine, teatab foxnews.com.

Cornelli ülikooli meesüliõpilaste korporatsiooni Zeta Beta Tau logo

FOTO: facebook.com

Meesüliõpilased ei tohtinud naistele, kellega nad seksisid, sellest mitte sõnagi võistlusest iitsatada.

Lõpuks sai avalikuks, mida Zeta Beta Tau on korraldanud ja sellest lahvatas skandaal.

Cornelli ülikooli korporatsioon Zeta Beta Tau asutati 1898. aastal ja sellesse kuulumist peetakse suureks auks. Tegemist on korporatsiooniga, kuhu saavad kuuluda vaid mehed.

Cornelli ülikooli meesüliõpilaste korporatsiooni Zeta Beta Tau klubimaja

FOTO: facebook.com

Cornelli ülikooli juhtkond sai nimetatud korporatsiooni korraldatud võistlusest, mis kannab nimetust Pig Roast (sea küpsetamine) teada ning korporantidele määrati erinevaid karistusi, millest kõige alandavamaks peetakse ühiskondlikult kasulikku tööd ülikooli territooriumil.

Cornelli ülikooli hooned

FOTO: wikipedia.org

Lisaks jälgitakse selle korporatsiooni liikmete tegevust järgneva kahe aasta jooksul ning kui esineb veel rikkumisi, määratakse uued ja rangemad karistused kuni ülikoolist väljaviskamiseni.

Cornelli ülikooli üks hoonetest

FOTO: wikipedia.org

Cornelli ülikooli üliõpilaste esindus mõistis Zeta Beta Tau seksivõistluse hukka, kuna tegemist oli naiste objektistamise ja ärakasutamisega.

«Need meesüliõpilased ei andnud endale aru, millega tegelesid. See oli naisi alandav käitumine, kuid ka seksuaalne ahistamine. Selle vennaskonna liikmete arusaamad ei lange kokku teiste korporatsioonide, üliõpilaste ega ülikooli arusaamadega,» sõnas Cornelli ülikooli üliõpilasesinduse asejuht Ryan Lombardi.

USA mainekates ülikoolides on mitmeid korporatsioone, kus viiakse läbi üsna julmi tseremooniaid. Üks neist on esimese aasta üliõpilaste vastuvõtmine ja ristimine, milles rebasteks löödavaid sunnitakse tegema väga alandavaid ja inimväärikust solvavaid asju.

USA eliitülikoolides on ahistav ja alandav käitumine keelatud, kuid seda tuleb ikkagi ette.

1865. aastal asutatud Cornelli ülikool on USA eliitülikoolide grupi, Ivy Leage noorim liige.