R, 30.10.2020

Soome olümpiasportlased koovad vabal ajal presidendipaari pojale tekki

Kaisa Mäkäräinen ja Ivo Niskanen kudumas

FOTO: twitter.com

Soome presidendi Sauli Niinistö abikaasa Jenni Haukio sünnitas 2. veebruaril poja, kes on paari esimene ühine laps. Niinistöl on varasemast abielust kaks täiskasvanud poega. 

Soome olümpiasportlased tahavad väikesele poisile teha kingituse, kududes  Lõuna-Koreas Pyeongchangi olümpial treeningutest ja võistlustest vabal ajal talle tekki, teatab mtv.fi.

Soome president Sauli Niinistö, ta naine Jenni Haukio ja nende vastsündinud poeg

FOTO: Emmi Korhonen/AP/Scanpix

Kudumisprojekti taga on Soome suusatajad, kes teatasid tekikudumisest Twitteris. Piltidel on näha laskesuusatajat Kaisa Mäkäräinenit ning murdmaasuusatajaid Iivo Niskaneni ja Krista Pärmäkoskit kudumas.

Kaisa Mäkäräinen

FOTO: JOEL MARKLUND/imago/Bildbyran/Scanpix

Kaisa Mäkäräinen ja Ivo Niskanen kudumas

FOTO: Twitter.com

«Koome taas. 2014. aastal Venemaa Sotši mängudel kudusime pika salli, selle aasta taliolümpial aga presidendipaari pojale tekki,» teatasid sportlased sotsiaalmeedias.

Soome olümpiakoondise murdmasuusataja Krista Pärmäkoski oli sel mängudel esimene soomlane, kes medali sai. Pärmäkoski võitis möödunud laupäeval, 10. veebruaril naiste 7,5+7,5 km suusavahetusega sõidus pronksmedali.

Krista Pärmäkoski

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA/CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Selle sõidu esimene oli rootslanna Charlotte Kalla ajaga 40.44,9, edestades teiseks tulnud norralannat Marit Björgenit 7,8 sekundiga. Pärmäkoski oli Kallast 10,1 sekundit aeglasem.

Charlotte Kalla (keskel), Marit Björgen (vasakul) ja Krista Pärmäkoski

FOTO: Martin Bernetti/AFP/Scanpix

Soome sai täna varahommikul Soome aja järgi veel ühe pronksi, lumelaudur Enni Rukajärvi sai selle slopestyle’i võistlusel. 

Enni Rukajärvi

FOTO: Sergei Bobylev/Sergei Bobylev/TASS/Scanpix

Soome olümpiakoondise liikmed elamas kaasa lumelaudur Enni Rukajärvile

FOTO: Twitter.com