R, 7.05.2021
Mask

Florida koolitulistamises hukkunu võeti postuumselt USA kuulsasse sõjaväeakadeemiasse

Peter Wang

FOTO: twitter.com

USAs Floridas Parklandis koolis leidis sõbrapäeval, 14. veebruaril aset tulistamine, milles hukkus 17 inimest, kelle seas oli kolm õpetajat ja 14 õpilast.

Elu kaotas ka 15-aastane Peter Wang, kes sai väljaõpet USA sõjaväe noorte koolitusüksuses US Army Junior Reserve Officer's Trainin Corps (JROTC), teatab bbc.com.

Florida Parklandi koolitulistamises hukkunud 15-aastane Peter Wang

FOTO: Allen Breed/AP/Scanpix

JROTC on USA sõjaväe ja koolide ühisprogramm neile keskkoolinoortele, kes on huvitatud tulevikus õppima sõjakoolides ja saama ohvitserideks.

Wangi unistuseks oli pääseda õppima USA mainekasse West Pointi sõjaväeakadeemiasse. West Point oli Wangi sõjaväe noorteprogrammist tulevaseks kadetiks välja valinud, võttes ta nüüd postuumselt vastu 2025. aastal alustavale ohvitseride kursusele. Lisaks sai noormees koolitulistamise ajal kangelaslikult käitumise ja kaasõpilaste aitamise eest Junior ROTC Heroism Medal autasu.

Peter Wang

FOTO: Twitter.com

Veel kaks Parklandi Marjory Stoneman Douglas High Schooli tulistamises hukkunud õpilast, Alaina Petty ja Martin Duque said selle medali. Ka need õpilased osalesid USA sõjaväe noorte koolitusprogrammis.

Peter Wang kandis 14. veebruaril, mil tulistamine toimus, sõjaväevormi. Pealtnägijate kinnitusel käitus see õpilane nagu tõeline sõjaväelane, aidates kaasõpilasi kuulide eest põgeneda ja hoides neile põgenemiseks ust lahti. Just ukse lahti hoidmise ajal sai Wang surmavalt vigastada. 

Wang sündis 2002. aastal Hiinas ja elas lapsepõlves seal, kuid ta pere migreerus USAsse, asudes elama Floridasse.

Sõprade arvates oleks Peter Wangist saanud suurepärane West Pointi kadett ja ohvitser.

West Pointi sõjaväeakadeemia linnak

FOTO: wikipedia.org

West Pointi sõjaväeakadeemia lõpetajad

FOTO: Susan Walsh/AP/scanpix

Peter Wangi matus toimus eile Floridas Fort Lauderdale’is, sellel osalesid pereliikmed, sõbrad ja koolikaaslased. Kohal oli ka Peter Wangi vanem vend Jason Wang ja noorem vend Alex Wang, kes kandsid hukkunud keskmise venna pilti.  

Alex Wang hoidmas oma vanema venna, 15-aastase Peter Wangi pilti

FOTO: TNS/Sun Sentinel/TNS/Sipa USA/Scanpix

Peter Wangi vanem vend Jason Wang ja noorem vend Alex Wang

FOTO: TNS/Sun Sentinel/TNS/Sipa USA/Scanpix

Peter Wangi ema Hui Wang (keskel) oma poja matusel

FOTO: TNS/Sun Sentinel/TNS/Sipa USA/Scanpix

Florida parklandi koolitulistamises hukkunud Peter Wangi matus

FOTO: JOE SKIPPER/REUTERS/Scanpix

Parklandi koolis korraldas veresauna selle kooli endine õpilane, halva käitumise pärast välja visatud Nikolas Cruz, kellel on kodus suur relvaarsenal. Cruzi kasuvanemad James ja Kimberly Snead sõnasid politseile, et relvi hoiti relvakapis luku taga ja võti oli isa arvates vaid temal, kuid pärast tulistamist ilmnes, et Nikolas oli lasknud valmistada võtme koopia.

Florida koolitulistaja Nikolas Cruz

FOTO: POOL/REUTERS/Scanpix

Parklandi kooli õpilased, kelle seas on ka tulistamisest ellujäänud, korraldavad täna, 21. veebruaril Florida pealinnas Tallahassees relvavägivalla vastu suunatud protesti.

Koolitulistamine Floridas Parklandis 

FOTO: NBC

Parklandi kooli õpilased koos veel paljudest teistest paikadest pärit õpilastega plaanivad korraldada 24. märtsil Washingtonis relvavastase suurprotesti.