Prantsuse kohus ei lubanud vanematel panna tüdrukule eesnimeks Liam

Beebi

FOTO: Tomas Anderson/PantherMedia / Tomas Anderson/Scanpix

Prantsusmaa loodeosas Bretagne’is tahtsid vanemad möödunud aasta novembris sündinud tütrele panna nimeks Liam, kuid kohus keelas tüdrukule selle nime panemise, kuna tegemist on poisi nimega.

Liam on ingliskeelses maailmas levinud mehenimi, kuid Prantsusmaal üsna haruldane, teatab The Local. 

Liami eesnimi on näiteks iirlasest näitlejal Liam Neesonil ja Oasis bändi lauljal Liam Gallagheril.

Liam Neeson

FOTO: CHRISTIAN CHARISIUS/AFP/Scanpix

Liam Gallagher

FOTO: Bruno Marzi / MEGA/Bruno Marzi / MEGA/Scanpix

Kohtu teatel võib Liami nime kandval tüdrukul tulevikus eesnime tõttu palju probleeme tekkida, eriti tõstatab nimi küsimuse, et mis soost ta ikkagi on.

«Vanemad ei arvesta lapsega, vaid enda sooviga, anda talle poisi nimi. Liami nime kandval tüdrukul võib olla raskusi sõprade leidmise ja sotsiaaleluga. Kui vanemad tütrele korralikku tüdrukunime ei leia, siis annan mina selle talle,» sõnas kohtunik.

Vanemad palkasid enne kohtusse minemist advokaadi ja tütre ristimine lükati edasi.

Beebi. Pilt on illustreeriv

FOTO: Tomas Anderson/PantherMedia / Tomas Anderson/Scanpix

Vanemate sõnul ei saa nad tütrele panna ka mõnda vana bretooni nime, kuna neis nimedes on tähti ja sümboleid, mida tänapäeva prantsuse keeles ei ole.

Prantsusmaal tuleb üsna sageli ette juhtumeid, milles vanemad lähevad kohtusse, saamaks õiguse panna lapsele see nimi, mida nemad tahavad. Kohus on varasematel aastatel keelanud lastele panna näiteks nimeks Nutella, Strawberry ja Manhattan.  

Kuni 1993. aastani said prantsuse vanemad valida oma lastele eesnime riigi poolt lubatud nimede seast.

President François Mitterand’i käsul see seadus tühistati ja nimepanemine anti vabaks, lubades vanematel loovust kasutada. Kui aga lapsele antav nimi on kummaline, võib nimepanemine jõuda kohtuse.