K, 28.10.2020

Kuum! Grete Kleini ekspeika annab soovitusi, kuidas kevadväsimusega võidelda

Rauno Rikberg

FOTO: Erakogu

Personaaltreener Rauno Rikbergi sõnul tuleb võitluses kevadväsimusega ohjad haarata inimesel endal, sest palju saab ära teha just õigete elustiilivalikutega. 

Rauno Rikberg, kellel ühine ajalugu nii Grete Kleini kui ka kohaliku sotsiaalmeedia staari Anna-Liisa Virkusega, annab nüüd väärt nõu väsimusega võitlemiseks:

1. Mine õue treenima! Kevade tulekuga muutuvad päevad pikemaks, mis võimaldavad muuta treeningud mitmekesisemaks. 

2. Leia trenn, mis rõõmustab! Inimesed kipuvad aktiivsemalt treenima just talvel ja kevadel, et suveks vormi saada. Pika talvega võib aga treeningrutiin üksluiseks muutuda ning motivatsioon kaduda. 

3. Tee kevadpuhastus külmikus ja köögikappides! Õdusad talveõhtud televiisori ees kipuvad pahatihti mööduma sooja teki sees, kaaslaseks erinevad maiustused ja suupisted. Kevade saabudes tuleb aga külmik ja köögikapid kriitilise pilguga üle vaadata ning kõik keha koormav sealt elimineerida.

4. Vali kevadväsimust peletav menüü! Kuna toit suudab mõjutada meeleolu ja seega ka üldist õnnetunnet, on võitluses kevadväsimusega võtmekohal just mitmekülgne ja tervislik toitumine. Esimese asjana ära otsi lahendust apteekidest erinevate multivitamiinide näol, vaid vaata kriitilise pilguga üle oma toidulaul.

Rauno Rikberg

FOTO: Erakogu